2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
501 03:00:26 720 Andrew Richardson Desford Striders 40 M
502 03:00:43 217 Paul Webster Shelton Striders 50 M
503 03:01:13 764 Alan Hewett Lakeside Lincoln 40 M
504 03:01:32 370 Derek Austin Tri Team Glos 50 M
505 03:01:15 10 Tony Foreman Sutton in Ashfield Harriers 40 M
506 03:01:37 643 Peter Schofield Spa Striders 50 M
507 03:01:20 423 Susan Gardner Huncote Harriers AC 45 F
508 03:01:05 779 Rachael Cadman RAF Triathlon/ Team MK F
509 03:01:39 622 Nicola Bennett Long Eaton RC F
510 03:01:59 995 Stewart Dewdney 40 M
511 03:01:52 489 Linda Taylor Charnwood AC 35 F
512 03:01:37 266 Oliver Keene Milton Keynes Lakeside Runners 50 M
513 03:01:46 735 David Young Little Eaton Hornets 50 M
514 03:02:04 910 Sarah Young Centurion RC F
515 03:02:02 958 John Brown 50 M
516 03:02:10 877 David Cogman Holme Pierrepont 60 M
517 03:02:06 859 Mark Coombes South Derbyshire RR M
518 03:01:55 653 Margaret Moretti Peel Road Runners 45 F
519 03:02:24 433 Jackie O'Sullivan Birstall RC 35 F
520 03:02:34 453 Andy Deeks M
521 03:02:23 31 Anne Hughes Northbrook AC 55 F
522 03:02:54 738 Anton Raath Kenilworth Runners 50 M
523 03:02:25 80 Sara Bond Formula One Circuit Crew F
524 03:03:24 836 Glynn Daniels 40 M
525 03:03:01 822 Kate Evans Spa Striders 35 F
526 03:03:34 793 Dave Gordon M
527 03:03:38 34 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
528 03:03:23 626 Helen Hall Newcastlestaffs AC 45 F
529 03:03:10 969 Ruth Hobson F
530 03:03:30 899 Paul Woodward M
531 03:03:36 249 Frank Walsh 40 M
532 03:03:43 887 Derek Lord Lichfield Running Club 50 M
533 03:03:59 543 Anna Cosimetti Halesowen 35 F
534 03:04:22 232 Mark Legg 40 M
535 03:03:58 977 Stephen Day 40 M
536 03:04:33 164 Fiona Headley Selby Striders 45 F
537 03:04:19 275 Andy Robinson Stilton Striders 40 M
538 03:04:15 893 Maggie Curtis Bournville Harriers 35 F
539 03:04:46 656 Aileen Collins Fleckney & Kibworth RC F
540 03:04:46 668 Lucinda Butwell Fleckney & Kibworth RC F
541 03:04:31 209 Andrew Raymond 40 M
542 03:04:37 388 Bernie Walsh 40 M
543 03:04:41 756 Gareth Whiteside M
544 03:04:34 416 Lorraine Ding Werrington Joggers 35 F
545 03:04:38 147 Alan Clay Road Runners Club 40 M
546 03:04:51 256 Helen Chiles F
547 03:04:51 255 Kelly James F
548 03:04:39 271 Katie Lloyd Washland Women Runners 35 F
549 03:05:02 323 Lisa Hallam Wigston Phoenix RC 35 F
550 03:05:38 885 Steve Palmer London Fire Brigade Sports & A 50 M
551 03:05:38 840 Julie Cowley Sinfin RC 45 F
552 03:05:05 923 Debra Fearnshaw Formula One Circuit Crew F
553 03:05:51 751 Kate Riley Redhill Road Runners 45 F
554 03:05:55 552 Steven Bullivant Lincoln Wellington AC M
555 03:05:49 563 Erika Jalland 35 F
556 03:06:09 296 Edmund Wallace Centurion RC M
557 03:06:20 740 Barbara Gardner Barrow Runners 55 F
558 03:06:20 741 David Gardner Barrow Runners 60 M
559 03:06:33 821 Rob Ramsay M
560 03:06:11 502 Peter Balmont Peel Road Runners 50 M
561 03:06:12 812 Gary Grimsley Desford Striders 50 M
562 03:06:34 523 Steve Fowler South Derbyshire RR 50 M
563 03:06:35 524 John Dhillon 40 M
564 03:07:14 398 Andrew Turner Stratford AC M
565 03:06:31 772 Ian Howick 40 M
566 03:07:15 448 Julie Ann Muggleton Sinfin RC 35 F
567 03:07:04 783 Anne Brankin Royal Sutton Coldfield AC 45 F
568 03:06:54 357 James McGill 50 M
569 03:07:15 714 Bev Parry Huncote Harriers AC 45 F
570 03:07:15 427 Simon Jones Huncote Harriers AC M
571 03:07:24 401 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
572 03:07:17 417 Hock Khoo Bermuda Striders M
573 03:07:17 618 Patricia Poulton Bermuda Striders 35 F
574 03:07:38 396 Darren Bradley Shelton Striders M
575 03:07:50 925 David Cozens Hartsholme Runners 50 M
576 03:07:40 659 Sally Clarkson 35 F
577 03:07:48 585 Elizabeth Benson 35 F
578 03:07:51 766 Paul Wilson M
579 03:08:06 471 Tanya Greenway Werrington Joggers 35 F
580 03:08:02 832 Katherine Lewis Royal Sutton Coldfield AC 35 F
581 03:08:14 219 Marie-Claire Frankie Hallamshire F
582 03:08:01 350 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
583 03:08:07 660 Chris McLaren Stopsley Striders 50 M
584 03:08:16 904 Chris Townsend M
585 03:08:13 124 Barry Clarke Nene Valley Harriers 60 M
586 03:08:46 194 Alan Hartin 40 M
587 03:08:35 516 Gillian Brightwell 45 F
588 03:08:27 692 John Holubjowsky 40 M
589 03:08:31 700 Kate Pearce 35 F
590 03:08:34 938 Mike Vasquez M
591 03:09:27 695 Simon White M
592 03:08:46 572 Helen Stafford Garden City Runners F
593 03:09:31 981 Ken Sharp Siemens AC 60 M
594 03:08:59 942 Jade Taylor F
595 03:08:34 308 Vicky Sims Sinfin RC F
596 03:09:26 298 Karen Thrippleton Pudsey Pacers 45 F
597 03:09:19 699 Phil Evans M
598 03:09:34 259 Helen Lawrence Bournville Harriers 35 F
599 03:09:38 782 Caroline Eyre Ashbourne RC 40 M
600 03:09:39 339 Andrew Wint Ashbourne RC 40 M