2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
501 02:52:48 635 James Snutch Birstall RC M
502 02:52:48 634 Tristan Snutch Birstall RC M
503 02:52:45 902 Andrew Simpson 60 M
504 02:52:52 728 Rob Hickey Hermitage Harriers 40 M
505 02:53:18 116 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
506 02:52:30 242 Patricia Poulton Bermuda Striders 45 F
507 02:52:56 422 Nicola Harrison Hermitage Harriers F
508 02:53:02 1064 Mitchell Peake M
509 02:52:41 805 Julie Warner Shelton Striders 45 F
510 02:52:56 286 Jane Catley Gainsborough and Morton Stride 45 F
511 02:52:44 1135 Kiera Carters Derwent Runners F
512 02:51:58 172 Simon Hill Leeds City AC M
513 02:53:17 389 Clinton Barratt Roadhoggs 50 M
514 02:52:32 423 Sarah Farndon North Derbyshire RC F
515 02:52:32 424 Lucy Shakespeare Racing TNT F
516 02:53:09 1060 Duncan Sircom Halesowen M
517 02:53:02 348 Bev Barnes Redhill Road Runners 45 F
518 02:53:29 809 Hayley O'Neill F
519 02:53:34 975 Catherine Muir 35 F
520 02:52:39 295 Robert Dowse Birmingham Running Athletics A M
521 02:53:37 1063 Stuart Addison M
522 02:53:44 1096 John Ashover North Derbyshire RC 50 M
523 02:53:29 342 David Jones Stratford AC 60 M
524 02:53:52 1125 Andrew Chivers 50 M
525 02:53:53 1162 Craig Smith Peel Road Runners 40 M
526 02:53:53 655 Kate Reeves Hermitage Harriers F
527 02:53:58 1122 Ian Morgan Road Runners Club M
528 02:53:24 97 Hock Khoo Bermuda Striders 40 M
529 02:53:47 218 Anne Grant 45 F
530 02:53:47 1177 Peter Roberts South Cheshire Harriers 50 M
531 02:54:09 905 Melanie Bridgen Derby Tri Club 45 F
532 02:53:18 886 Jonathan Taylor M
533 02:53:17 874 Luke Styles M
534 02:53:59 1049 Mike Clarke 40 M
535 02:54:19 948 Jim Aram Lincoln Wellington AC M
536 02:54:23 152 David Pearson Centurion RC 40 M
537 02:54:14 667 Glynn Daniels 40 M
538 02:54:23 553 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
539 02:53:25 331 Gary Dilnot Kenilworth Runners 40 M
540 02:53:45 971 Emma Murphy Wellingborough and District AC 35 F
541 02:54:14 450 Samantha Love Halesowen F
542 02:54:18 1171 Matt Beresford Ripley RC M
543 02:54:25 674 Leigh Harris Uttoxeter Road Runners 40 M
544 02:54:32 1175 Collette Beeson 35 F
545 02:54:22 404 Oliver Lodge M
546 02:54:22 403 Amy Thomas F
547 02:54:38 921 Anna Booth Harbourside runners F
548 02:54:17 920 Martin Davies M
549 02:55:02 831 Alex Doory Huncote Harriers AC 50 M
550 02:54:44 1142 Paula Brown Bilsthorpe Ladies 35 F
551 02:55:00 962 David Burton Hinckley RC 40 M
552 02:55:00 844 Jessica Lester Hinckley RC F
553 02:55:13 926 Natasha Wain Wellingborough and District AC 35 F
554 02:54:58 966 Robert Lynam Trail Running Association 60 M
555 02:55:29 436 John Kavanagh Birstall RC 40 M
556 02:55:22 1078 Aimee Browne Huncote Harriers AC F
557 02:55:05 777 Tom Edwards M
558 02:55:38 566 Theresa Coltman Stilton Striders 45 F
559 02:55:40 847 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
560 02:55:43 1079 Bernie Walsh 40 M
561 02:55:35 901 Justine Howlett Team Derby Runner 35 F
562 02:55:36 885 Richard Hick Team Derby Runner M
563 02:55:35 986 Joanne Potter Heanor RC 35 F
564 02:55:44 135 Alexandra Watson-Usher Valley Striders F
565 02:55:44 89 Gemma Midwood Valley Striders F
566 02:55:48 1028 Bob Walters M
567 02:55:55 441 Lucy Roberts Grantham Running Club 45 F
568 02:55:50 300 Chrystel Adams Wooton Road Runners 35 F
569 02:56:06 417 Leah Griffin Handy Cross Runners 35 F
570 02:55:14 552 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
571 02:56:18 473 John Hallissey Roadhoggs M
572 02:55:20 551 Colin Sinnott North Derbyshire RC 60 M
573 02:56:29 1157 Andrew Powell Team Derby Runner M
574 02:56:48 1168 Matt Woodcock M
575 02:56:34 862 Roger Beddard Dudley Kingswinford 60 M
576 02:56:38 296 Iain Wilson M
577 02:56:48 757 Mike Mccannon 50 M
578 02:57:06 109 Karen Mullin F
579 02:57:02 529 Aaran Kirk Long Eaton RC M
580 02:57:07 1160 Liz Orchard Wellingborough and District AC F
581 02:56:41 912 Damien Wileman M
582 02:56:53 287 Greg Skinner 40 M
583 02:57:01 321 Emma Sparrow 35 F
584 02:57:24 36 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
585 02:56:17 209 Beata Slopien Derwent Runners F
586 02:57:02 545 Syreeta Ambrose Beaumont Leys F
587 02:57:23 598 Daniel Latham 40 M
588 02:57:18 973 Lee Renshaw M
589 02:57:02 1 Gorilla Tim Ivanhoe Runners 40 M
590 02:57:25 158 Jude Glynn Bournville Harriers 45 F
591 02:57:19 543 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
592 02:58:05 1141 Chris Birney 40 M
593 02:58:05 490 Adam Trott 40 M
594 02:57:17 241 Aaron Bird Charnwood AC M
595 02:57:45 1094 Chris Robey M
596 02:57:29 646 Rachell Newell 35 F
597 02:57:54 298 John Ingram 50 M
598 02:57:33 546 Gavin Brundrett North Derbyshire RC 40 M
599 02:57:59 14 Kevin Morris Centurion RC 40 M
600 02:58:02 842 Chris Mcdermott 40 M