2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
501 02:52:53 983 Sarah Wallis Birmingham Running Athletics A F
502 02:52:57 790 Anne Grant Nuneaton Harriers 45 F
503 02:53:11 646 Andy Mitchell M
504 02:53:11 843 Jennifer Mitton F
505 02:53:17 311 Jude Baum Spa Striders 55 F
506 02:53:20 1202 Catherine Quane Dudley Kingswinford 35 F
507 02:53:27 401 Paul Richardson Derby Tri Club 40 M
508 02:53:38 852 Nikki Reeves 35 F
509 02:53:48 1087 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
510 02:53:52 461 Chris Aulton Balanced Performance 40 M
511 02:53:53 22 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
512 02:53:59 657 Christopher Sprules Aldridge Running Club 50 M
513 02:54:05 18 Anne Newbery Desford Striders 45 F
514 02:54:07 516 Paul Beasley 50 M
515 02:54:16 1055 Anna Mongan Lincoln and District Runners 35 F
516 02:54:18 591 Charlotte Yarker Northampton RR F
517 02:54:22 1221 Chris Marais Cambourne Runners M
518 02:54:26 746 Christine Bexton Beeston AC 55 F
519 02:54:35 1199 Paula Ellwood 35 F
520 02:54:40 56 Janine Gall Team Derby Runner 35 F
521 02:54:52 911 Emma White 35 F
522 02:54:54 597 James Deacon Stratford AC 40 M
523 02:54:56 1060 Matt Weightman Long Eaton RC M
524 02:55:00 735 Aimee Smith Charnwood AC F
525 02:55:05 956 Roger Barrett Wingerworth Wobblers 50 M
526 02:55:06 848 Cathy Taylor Sleaford Town Runners F
527 02:55:10 74 Liz Pharoah Northbrook AC 35 F
528 02:55:17 870 Gavin Brundrett North Derbyshire RC 40 M
529 02:55:19 226 Nigel Harvey Derwent Runners M
530 02:55:37 341 Angus Filshie 40 M
531 02:55:41 449 Leanne Rickett Fenland F
532 02:55:42 739 Rachel Mclardie Erewash Valley F
533 02:55:44 962 Mark Holmes 40 M
534 02:55:51 1164 Mark Warner Shelton Striders 40 M
535 02:55:52 1011 Ruth Enion Ivanhoe Runners F
536 02:56:00 663 Stuart Mellows Wellingborough and District AC 40 M
537 02:56:10 477 Paul Flecknoe Wooton Road Runners 40 M
538 02:56:13 46 James Towey Massey Ferguson RC M
539 02:56:21 1039 Joanne Potter Heanor RC 35 F
540 02:56:25 326 Anthony Murphy RED ROSE ROAD RUNNERS 40 M
541 02:56:33 645 Andrew Spencer Grantham Running Club 50 M
542 02:56:34 1226 Graham Roberts South Cheshire Harriers M
543 02:56:34 1102 Deborah Streets 35 F
544 02:56:41 53 Paul Fensome Evesham Vale RC 50 M
545 02:56:42 52 Mark Dolphin 40 M
546 02:56:43 644 Pete Stevens Hatton Darts M
547 02:56:44 125 Gary Price South Derbyshire RR 50 M
548 02:56:45 996 Gavin Helmore M
549 02:56:59 963 Jacqui Chislett 45 F
550 02:57:00 569 Rob Beers Barrow Runners M
551 02:57:04 551 Andrew Preston Sleaford Striders 40 M
552 02:57:06 387 Mark Fisher Team Derby Runner M
553 02:57:07 295 Nadia Vodopivec Holme Pierrepont 45 F
554 02:57:15 263 Emma Butt Long Eaton RC F
555 02:57:25 1005 Liz Tideswell Potters Trotters 35 F
556 02:57:25 156 Ian Grant Holme Pierrepont 40 M
557 02:57:25 330 Amy Williamson Stamford Striders F
558 02:57:28 324 Andrew Greaves Peel Road Runners M
559 02:57:33 163 James Childs Bromsgrove and Redditch AC M
560 02:57:43 630 Amanda Rampton 35 F
561 02:57:49 1134 Richard Clamp Steel City Striders 40 M
562 02:57:55 1083 Lynsey Wright North Derbyshire RC 35 F
563 02:58:00 914 Jodie Reynolds F
564 02:58:15 854 Steven Parkins M
565 02:58:15 523 Sally Parkins Sphinx F
566 02:58:15 701 Andy Wilkinson Sphinx M
567 02:58:17 364 Peter Roberts South Cheshire Harriers 50 M
568 02:58:18 78 John Ingram 50 M
569 02:58:22 286 James Broomhead M
570 02:58:28 891 Michelle Hutton 35 F
571 02:58:28 897 Alexandra Quinn 35 F
572 02:58:32 386 Alastair Mitchell M
573 02:58:34 1176 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
574 02:58:41 755 Bernard Blundell Northbrook AC M
575 02:58:46 300 Charlotte Turner F
576 02:58:47 711 Pete Moody Southwell Running Club M
577 02:58:47 1185 Sarah Elson 0 F
578 02:58:49 805 Christopher Foxall Sphinx 40 M
579 02:58:50 482 Shaun Johnson North Derbyshire M
580 02:58:50 783 Karen Mehew Wellingborough and District AC 45 F
581 02:59:00 968 Stephen Kirkland Team Derby Runner 50 M
582 02:59:03 948 Rob Dymond Team Derby Runner M
583 02:59:08 1216 Adam Wallace Cherwell Runners M
584 02:59:08 588 Joanne Harcombe Southwell Running Club 45 F
585 02:59:10 173 Gordon Geach Grantham Running Club 50 M
586 02:59:10 293 Diane Rogers Wooton Road Runners 45 F
587 02:59:10 547 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
588 02:59:17 215 Duncan Gedge Long Eaton RC 50 M
589 02:59:18 917 Colin Harris Wellingborough and District AC 40 M
590 02:59:34 668 Charanjit Soomal 40 M
591 02:59:36 328 Andrea Winkless Barrow Runners 35 F
592 02:59:38 28 Hamilton Ngan Sphinx 40 M
593 02:59:46 1000 Roger Beaven Ivanhoe Runners 50 M
594 02:59:52 971 Chris Murray Run for Fun 50 M
595 02:59:53 532 Penny Durance Southwell Running Club 55 F
596 02:59:57 489 Ian Stokes Sandwell Valley RC 50 M
597 02:59:59 473 Sarah Maynard 35 F
598 03:00:02 457 Brendan Murphy M
599 03:00:05 366 Jane Catley Gainsborough and Morton Stride 55 F
600 03:00:07 1214 Kevin Atton M