2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
501 02:52:29 955 Rachel Mclardie Erewash Valley 35 F
502 02:52:31 947 Christine Broughton 45 F
503 02:52:31 32 Chris Robey M
504 02:52:31 1132 Dave Mortimore 40 M
505 02:52:34 293 Alan Percival Hermitage Harriers 40 M
506 02:52:35 125 Claudie Combelas Northbrook AC 45 F
507 02:52:37 409 Sarah Carroll Holme Pierrepont F
508 02:52:38 82 Jack Robinson M
509 02:52:40 950 Vicky Penn F
510 02:52:47 195 Liz Pharoah Northbrook AC 35 F
511 02:52:55 948 Ben Starbuck MVH Tri Club 40 M
512 02:53:05 865 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
513 02:53:18 747 Debbie Hamp Derwent Runners 45 F
514 02:53:27 234 Michelle Farlow Stilton Striders F
515 02:53:28 1093 Michael Greenhouse Bournville Harriers 40 M
516 02:53:28 1094 Collette Greenhouse Bournville Harriers 45 F
517 02:53:30 1089 Cheryl Hague Handsworth Roadhogs 35 F
518 02:53:33 374 Christopher John Horn Shenley Striders 50 M
519 02:53:39 907 Amy Neumann Little Eaton Hornets 35 F
520 02:53:41 769 Chris Wass 40 M
521 02:53:43 335 Mark Fisher Team Derby Runner M
522 02:53:48 909 Tracey Broster 35 F
523 02:53:50 1096 Ian Cooper Ilkeston Running Club 50 M
524 02:53:55 929 Edmund Wallace Centurion RC M
525 02:53:56 881 Nick Payne Grantham Running Club M
526 02:53:56 314 Richard Griffiths M
527 02:53:56 437 Emma Donnelly Centurion RC F
528 02:53:57 1060 Matt Yates M
529 02:53:59 308 Marijke De Groot 35 F
530 02:54:08 1081 Anthony Philbin Lincsquad 40 M
531 02:54:09 539 Brett Parker M
532 02:54:11 1057 Andy Richardson Desford Striders 40 M
533 02:54:14 1055 Paul Whyte Lincoln and District Runners M
534 02:54:15 1056 John Hill M
535 02:54:25 1153 Colin Bailey Kenilworth Runners 40 M
536 02:54:26 680 Steve Galvin Northbrook AC 40 M
537 02:54:39 1138 Alan Stanley Bromsgrove and Redditch 50 M
538 02:54:41 509 Julie Stewart Grantham AC 45 F
539 02:54:41 861 Ian Stokes Sandwell Valley RC 50 M
540 02:54:42 609 Gemma Ross Northbrook AC F
541 02:54:48 287 Robert Belcher South Derbyshire RR 40 M
542 02:54:50 773 Amanda Alletson Sutton in Ashfield Harriers 35 F
543 02:54:52 192 Gemma Davies F
544 02:54:59 158 Adam Small 40 M
545 02:55:00 328 Lindsay Adcock Derwent Runners 35 F
546 02:55:05 123 Richard Record Team Derby Runner M
547 02:55:12 1 Caz Roach Ilkeston Running Club 35 F
548 02:55:18 1160 Alistair Kirkwiood Kenilworth Runners 50 M
549 02:55:19 789 Steven Kerry 40 M
550 02:55:22 11 Mark Hopkins M
551 02:55:36 180 Craig Mcnaney Northbrook AC 50 M
552 02:55:42 978 Emily Morgan Poplar Running Club F
553 02:55:43 456 John Maplethorpe Lincoln Wellington AC 50 M
554 02:55:45 1140 Nicola Waite Hinckley RC 35 F
555 02:55:47 696 Jane Benson Gainsborough & Morton Striders 45 F
556 02:55:54 1126 Matt Harris Sinfin RC M
557 02:56:01 1134 John Alcock Newcastle (Staffs) AC M
558 02:56:05 522 Christopher Sexton Shelton Striders 40 M
559 02:56:08 812 Kate Waddicor Sheffield Running Club 55 F
560 02:56:09 904 Lucy Broom Virgin Roadrunners 35 F
561 02:56:14 115 Kirsten Owen Trentham Running Club 35 F
562 02:56:17 1112 Caroline Devine Bedford Harriers 45 F
563 02:56:34 956 Cliff Fung 50 M
564 02:56:34 941 Michael Drury Redhill Road Runners M
565 02:56:35 676 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
566 02:56:43 1222 Matthew Joyce Ivanhoe Runners 50 M
567 02:56:46 441 Debbie Kilminster Beaumont Leys F
568 02:56:55 790 Stewart Sale Racetime Triathlon Club M
569 02:56:59 1061 Ruth Tennant Spa Striders 35 F
570 02:57:08 1084 John Houghton Stilton Striders 40 M
571 02:57:19 938 Lauren Hadfield Washland Women Runners F
572 02:57:31 826 Paul Martin West End Runners 40 M
573 02:57:34 202 Mark Dalton Northbrook AC 40 M
574 02:57:34 1198 Stephen Mccann Birchfield Harriers 40 M
575 02:57:36 1173 Sara X Birchfield Harriers F
576 02:57:37 330 Emma Stevenson Torbay athletic club F
577 02:57:37 462 Emily Partridge Newark Striders F
578 02:57:38 283 Clare Humes 35 F
579 02:57:39 1145 Chris Duro Derwent Runners 40 M
580 02:57:42 224 Sara Waters 35 F
581 02:57:47 1074 Sally Parkins Sphinx F
582 02:57:47 1075 Steven Parkins Sphinx M
583 02:57:47 1076 Leighton Jackson M
584 02:57:52 689 Ryan Ball Heanor RC M
585 02:57:52 487 Tom Briggs Ripley RC M
586 02:57:55 37 Kevin Meats Hinckley RC M
587 02:58:01 681 Andrew Ralph Northbrook AC 50 M
588 02:58:03 100 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
589 02:58:04 1058 William Richardson M
590 02:58:12 343 Helen Maslin Derwent Runners F
591 02:58:16 118 Michael Munro Bedford Harriers 40 M
592 02:58:36 1125 Gaynor Halford 35 F
593 02:58:40 333 Bernie Walsh 40 M
594 02:58:43 703 Amy Robinson Belper Harriers F
595 02:58:44 503 Marcus Fairburn Peel Road Runners M
596 02:58:54 91 Vicky Mycroft Long Eaton RC 45 F
597 02:58:56 949 Helen Schofield Stamford Striders 35 F
598 02:58:57 1006 James Bromley 40 M
599 02:58:57 1021 Joel Lavender M
600 02:59:05 1162 Ashby 20 Gorilla Ivanhoe Runners 40 M