2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
601 03:19:46 509 Tristan Lomas H.Pierrepont RC M
602 03:20:13 130 Jackie Adams Aldridge RC 35 F
603 03:20:56 260 Bob Aird Barrow Runners 70 M
604 03:21:13 232 Phil Hickling Bell Harp H 50 M
605 03:21:29 301 Helen James Barrow Runners F
606 03:21:54 80 Jim O'Hare 40 M
607 03:22:25 826 Andrew McRae Lakeside Lincoln 50 M
608 03:22:30 793 Laura Biggs F
609 03:22:31 562 Fabienne Schiess 45 F
610 03:23:13 438 Helen Pountney 35 F
611 03:23:14 762 Fiona Osbourne Broms & Redditch F
612 03:23:26 134 Lisa Tatem Shelton Striders 35 F
613 03:23:29 245 Dave Onion Redhill RR 60 M
614 03:23:48 116 Dennie Sporton 35 F
615 03:23:48 806 Jodie Jelley Wellngbro & Dist F
616 03:23:57 502 Tracey Craker Wellngbro & Dist F
617 03:24:19 325 Peter Thorburn Long Eaton RC 60 M
618 03:24:24 682 Terry Hastings Aldridge RC 50 M
619 03:24:46 492 Louise Winter Newark AC F
620 03:25:01 185 Linda Penman 35 F
621 03:25:08 454 Peter Speakman Redhill RR 40 M
622 03:25:15 126 Peter Holden Bell Harp H 50 M
623 03:25:44 64 Neal Lowe M
624 03:25:48 667 Richard Cramp M
625 03:25:53 608 Paul Houghton M
626 03:26:10 584 Fatima Osmani F
627 03:26:11 297 Philomena Williamson Bournville Harr 45 F
628 03:26:22 566 Rachel Partridge Bournville Harr 35 F
629 03:26:46 645 Ann Storr Lincoln Wellngtn 45 F
630 03:27:49 207 Susan Smith Birstall RC 45 F
631 03:27:51 89 Karen Robinson Stourbridge F
632 03:27:55 622 Alison Dale Lincoln Wellngtn 45 F
633 03:28:13 119 Andy Deeks M
634 03:28:15 305 Angela Tomkins Huncote Harr 35 F
635 03:28:21 233 Nigel Penn 50 M
636 03:29:03 206 Terry Chigwedere Buxton & Dist M
637 03:31:27 279 Elaine Wischhusen Hinckley RC 45 F
638 03:32:19 357 Sam Brown Huntingdon RR 35 F
639 03:32:38 500 Rachel Hands Bournville Harr 35 F
640 03:32:58 689 Anthony Read M
641 03:33:35 14 Dawn Rimmer Daventry RR 35 F
642 03:33:51 571 Amanda English Redhill RR 35 F
643 03:33:55 564 Polly Gilkes F
644 03:34:30 331 Marcus Ward Ivanhoe Runners M
645 03:36:54 150 Lucy Allsopp Shelton Striders F
646 03:38:28 253 Karen Pope Sinfin RC 35 F
647 03:38:32 426 John Baron OWLS 60 M
648 03:38:33 274 Joanne Attenborough 35 F
649 03:38:35 275 Crystal Slater F
650 03:40:12 755 Tim Smith Shepshed RC 40 M
651 03:40:21 648 Karen Bates Peel RR F
652 03:40:57 463 Brian Allsopp Shelton Striders 50 M
653 03:41:33 734 Helen-Mari McNair Lakeside Lincoln F
654 03:41:33 666 Claire Hardy F
655 03:42:37 664 Susan Hardy 45 F
656 03:42:37 54 Alicia Wisehall F
657 03:44:03 16 Neil Taylor 40 M
658 03:47:47 782 Amanda Edwards Peel RR F
659 03:47:19 606 Denise Wixey Broms & Redditch 45 F
660 03:49:35 475 Denise Larrad 45 F
661 03:52:04 516 Cass Foord 35 F
662 03:52:56 678 Peter Cassere Bell Harp H 60 M
663 03:53:03 691 Rebecca Jones 35 F
664 03:53:03 690 Steve Yelding 40 M
665 03:53:12 695 Barbara Garrett Southwell RC F
666 03:53:12 115 Helen Richardson Southwell RC F
667 03:53:38 371 Jayne Hornton Shelton Striders 45 F
668 03:58:02 519 Lynda Elmore Aldridge RC 35 F
669 03:59:50 20 Joanne Onions Running 4 Women 35 F
670 04:00:43 545 Emma Close Bourne Town H F
671 04:15:37 657 Angela Foster Barrow Runners F