2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
601 03:05:03 494 Tracey Abraheart Peel Road Runners F
602 03:05:28 175 Robert Mainwaring M
603 03:05:23 831 Richard Phillis M
604 03:05:23 997 Pounder Anthony 40 M
605 03:06:02 242 Emily Crowe Desford Striders F
606 03:05:39 672 Emma Rigby-Burr Werrington Joggers F
607 03:05:39 551 Elaine Palmer Werrington Joggers 35 F
608 03:05:40 769 Emma Kirk Cambridge Harriers 35 F
609 03:06:16 247 Helen Lawrence Bournville Harriers 35 F
610 03:06:38 215 David Keegan Shelton Striders 60 M
611 03:06:07 970 Louise Worthington 35 F
612 03:06:12 459 Katie Lloyd Washland Women Runners 35 F
613 03:06:13 458 Grant McKinlay Derby Tri Club M
614 03:06:05 380 Richard Potter M
615 03:06:47 649 David Elsom Killamarsh Kestrels M
616 03:06:08 634 Helen Sieracki 35 F
617 03:06:19 833 Barrie unknown 60 M
618 03:06:27 423 John Pryor 40 M
619 03:06:50 800 Mervyn Huggins Midland Masters AC 60 M
620 03:07:34 83 Steve Woolley Aldridge RC 50 M
621 03:06:28 35 Julian Rawlings Ivanhoe Runners 40 M
622 03:06:56 515 Petra Duguid 35 F
623 03:06:54 985 Goodwin Rod Kenilworth Runners 50 M
624 03:07:39 809 Mel unknown Bermuda Striders 45 F
625 03:08:02 922 Manisha Parmar Sparkhill Harriers 35 F
626 03:08:02 898 Edward O'Neill Sparkhill Harriers 40 M
627 03:08:05 264 Paul Symons Whetstone Harriers 40 M
628 03:08:15 65 Nikki Marriott 35 F
629 03:08:23 315 Victoria Foster Beaumont Leys 35 F
630 03:09:04 550 Les Rolfe Wellingborough and District AC 50 M
631 03:08:11 427 Abigail Simpson South Derbyshire RR 35 F
632 03:08:19 475 Polly Gilkes 35 F
633 03:09:30 254 Peter Bull Rushcliffe AC 50 M
634 03:08:56 389 Jackie O'Sullivan Birstall RC 35 F
635 03:09:21 620 Victoria Lawton F
636 03:09:23 619 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
637 03:09:00 986 Snow Tracey 35 F
638 03:09:32 120 Peter Savage Holme Pierrepont 50 M
639 03:09:09 66 Ken Rowe Aldridge RC M
640 03:09:40 101 Andrew Marshall 40 M
641 03:09:43 586 John Holubjowsky 40 M
642 03:09:23 18 James Cherry M
643 03:09:38 962 Tom Sullivan Northampton RR 50 M
644 03:10:16 987 Collins Barry Wellingborough and District 50 M
645 03:10:13 578 Susan Zurawliw Barrow Runners 45 F
646 03:09:38 258 Alistair Cooke Saffron Striders M
647 03:09:56 518 Annabel Kay F
648 03:10:08 903 Alan Lee Holme Pierrepont 50 M
649 03:10:55 947 Joanne Crilly Sinfin RC 35 F
650 03:10:13 751 Julie Cowley Sinfin RC 45 F
651 03:11:17 210 Graham Smith Barrow Runners 40 M
652 03:11:25 881 Philip Ward 40 M
653 03:11:40 93 Nigel Scollin Heanor 40 M
654 03:11:08 28 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
655 03:12:06 676 Teresa Kay Long Eaton RC F
656 03:11:31 382 Mark Hobson M
657 03:11:55 410 Pippa Green Kenilworth Runners 35 F
658 03:12:03 570 Andrew Raymond 40 M
659 03:12:30 535 Lynne Gossage Bournville Harriers 55 F
660 03:12:44 318 Mr Brady 50 M
661 03:12:44 116 Neil Smith M
662 03:13:02 34 Jan Allport 45 F
663 03:13:40 279 Janet Hudson Barrow Runners 35 F
664 03:14:03 921 Robert Parker 60 M
665 03:14:07 1 Jenny Barrow 35 F
666 03:14:07 656 Frank Walsh 40 M
667 03:13:26 891 Mark Jeffrey M
668 03:13:44 701 Michael Stevenson Peel Road Runners 40 M
669 03:13:49 79 Lesley Proctor Bournville Harriers 45 F
670 03:14:00 555 Henry Charles M
671 03:13:57 963 Mary Kingsnorth Northampton RR 45 F
672 03:13:57 968 Mark Kennedy Northampton RR M
673 03:14:58 206 Graham Day Headington Roadrunners 40 M
674 03:14:24 137 Jane Masters Eye Community Runners 35 F
675 03:14:35 610 Robin Scott Headington Roadrunners M
676 03:14:39 455 Keith Blake Kenilworth Runners 40 M
677 03:14:49 286 Julie Muggleton Sinfin RC 35 F
678 03:14:58 314 Philomena Williamson Bournville Harriers 45 F
679 03:15:08 939 Martin Dickenson N.O.T.F.A.S.T. RC 50 M
680 03:15:21 377 Diane Thorpe N.O.T.F.A.S.T. RC 35 F
681 03:15:07 734 Michael Crosby Serpentine RC M
682 03:14:59 956 Aileen Collins Fleckney F
683 03:15:00 957 Lucie Butwell Fleckney F
684 03:15:01 660 Phil Seager 40 M
685 03:15:36 758 Debbie Willlis Serpentine RC F
686 03:15:28 840 Jim Millar 40 M
687 03:15:21 124 Emma Evans F
688 03:16:07 804 Nick Meyer M
689 03:16:24 729 Ed Allen Barrow Runners 40 M
690 03:16:28 708 Kevin Smith Werrington Joggers 50 M
691 03:16:36 714 Alison Rowlands Birstall RC 45 F
692 03:16:51 400 Helen Jones Southwell Running Club 45 F
693 03:16:50 415 Barbara Garrett Southwell Running Club F
694 03:16:42 781 Steph Pandit Desford Striders 40 M
695 03:16:36 379 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
696 03:16:36 959 Anne Brankin Elliot Lady Runners 45 F
697 03:17:10 1006 Elizabeth Sandever Riverside Runners F
698 03:17:12 1005 Karl Hiner Riverside Runners 40 M
699 03:17:21 86 David Ward 40 M
700 03:17:07 203 David Lander Sinfin RC 40 M
701 03:18:03 856 Alan Romagnolo Sale Harriers 40 M
702 03:17:22 636 Maureen Wickson BRJ RRC 45 F
703 03:17:22 744 Debrorah Matson BRJ RRC 35 F
704 03:18:01 908 Sandra Long Owls AC 45 F
705 03:18:05 12 Richard Coxshall 40 M
706 03:18:24 530 Shane Hugill Holme Pierrepont M
707 03:18:13 374 Aidan Keher Kenilworth Runners 40 M
708 03:18:34 85 Whitelegg Richard Hinckley RC M
709 03:18:30 128 Stuart Hatton Peel Road Runners 40 M
710 03:18:57 133 Amanda Penzer F
711 03:19:29 766 Dave Gordon M
712 03:19:30 853 Rob Ramsay M
713 03:19:29 197 Janice Wainwright Chase Harriers 45 F
714 03:19:38 960 James McGill 40 M
715 03:20:52 813 Mark Denny 40 M
716 03:20:52 725 Simon Higgs Wellingborough and District AC 40 M
717 03:20:55 765 Sandra Morton Rugby and Northampton 55 F
718 03:20:23 156 Melanie Brown Aldridge RC 45 F
719 03:20:32 709 Sam Brown BRJ RRC 35 F
720 03:21:38 522 John Haslam 50 M
721 03:21:11 502 Steve Bodfish M
722 03:21:06 982 Catherine Marriott RSPB Staff Association RC 45 F
723 03:22:08 180 Vicky Doherty Sparkhill Harriers 35 F
724 03:22:10 706 Rosemary Armstrong Doncaster AC 55 F
725 03:22:47 114 Helen Copley F
726 03:22:48 845 Simon Skelton M
727 03:23:20 621 Mark Shackleford 50 M
728 03:23:38 778 Emma Sockett Bermuda Striders 35 F
729 03:23:25 721 Darrell Knight Ropsley RR 40 M
730 03:23:23 611 Barbara Smith Ropsley RR 45 F
731 03:23:41 350 Clif Abbott Yaxley Runners 50 M
732 03:23:49 690 Jennie Harrison Barrow Runners 35 F
733 03:23:44 646 Lorna Jordan-Owers F
734 03:24:33 641 Yvonne Ingham Huncote Harriers AC 35 F
735 03:24:32 472 Ruth Bingham Harborough AC 45 F
736 03:24:48 764 Louise Page Angels RC 35 F
737 03:24:50 1000 Flaxman Jono 50 M
738 03:25:12 542 Lucy Juggins F
739 03:25:14 383 Martyn Candy Peel Road Runners 40 M
740 03:25:31 260 Jessica Lister Hallamshire F
741 03:25:32 614 Clare Baum Hallamshire F
742 03:25:16 7 John Lowit 40 M
743 03:25:34 694 Jane Edwards Saracens RC 45 F
744 03:26:45 184 Ross Logan Headington Roadrunners 40 M
745 03:26:16 639 Lisa Rees Barrow Runners 35 F
746 03:26:16 278 John Hudson Barrow Runners 50 M
747 03:26:30 440 Sharon McGucken F
748 03:26:09 615 Robert Stepniewski M
749 03:26:13 561 Karen Robjohns Washland Women Runners 45 F
750 03:26:43 104 Paul Thomas Leighton Fun Runners 60 M
751 03:27:02 308 Carole Priestley Owls AC 55 F
752 03:27:45 78 Lesley Byrne Bournville Harriers 45 F
753 03:27:47 70 Gay Tresler Rugby and District AC 55 F
754 03:28:25 508 Alison Hume Almost Athletes 35 F
755 03:28:20 64 Glenda Stanley Almost Athletes 35 F
756 03:28:22 650 Wendy Haywood 35 F
757 03:28:46 852 Martin Workman Almost Athletes 50 M
758 03:29:00 699 Jane Wheatley Redhill Road Runners 35 F
759 03:29:22 828 Caroline Parker Angels RC 35 F
760 03:29:29 635 Rich Kenington Tring Running Club 50 M
761 03:30:26 75 Pam Hemingway Riverside Runners 45 F
762 03:30:56 652 Mick James Bournville Harriers 40 M
763 03:30:42 69 Laura Jeffs Huncote Harriers AC F
764 03:31:21 295 Kevin Davies Aldridge RC 40 M
765 03:31:40 698 Colin Bircher Kenilworth Runners 60 M
766 03:32:13 497 Lindsay Melvin 50 M
767 03:32:12 220 Caroline Scrimshaw Hermitage Harriers 35 F
768 03:33:10 401 Hilary Roberts Bournville Harriers F
769 03:33:39 48 Kathy Hill 35 F
770 03:33:47 696 Ian Ward Saracens RC 40 M
771 03:34:44 806 Gareth Whiteside M
772 03:34:26 160 John McAleavey Rolls Royce Harriers 40 M
773 03:34:37 313 Susanne Birley Stilton Striders 35 F
774 03:35:16 930 Philip McKenzie Monster Digital M
775 03:35:01 246 Tony Riley Sutton in Ashfield Harriers 50 M
776 03:35:51 572 Graham Garner Owls AC 60 M
777 03:35:58 693 Helen Manton Peel Road Runners 35 F
778 03:35:55 537 Maggie Dawkins 35 F
779 03:36:37 496 Helen Melvin 45 F
780 03:37:08 154 Jack Preston Derwent Runners M
781 03:37:55 341 Claire Hirons Shelton Striders F
782 03:38:49 519 Susan Walden Rugby and Northampton 45 F
783 03:38:05 355 Kyd Bunny Royal Sutton Coldfield 60 M
784 03:39:30 811 Rebecca Exton-Russell Sinfin RC F
785 03:39:41 608 Patricia Hargreaves NSRRA 55 F
786 03:40:23 290 Karen Tomkins Wellingborough and District AC F
787 03:41:10 404 Amanda Lewis Shelton Striders F
788 03:41:10 403 Darren Bradley Shelton Striders M
789 03:41:03 452 Helen Richardson Southwell Running Club 35 F
790 03:42:28 367 Silifa Williams Peel Road Runners 45 F
791 03:43:05 360 Sue Smith 35 F
792 03:43:04 381 Joanne Attenborough 35 F
793 03:43:04 684 Tania McDonald 35 F
794 03:42:56 406 Colleen Hammersley Chase Harriers 55 F
795 03:43:04 17 Peter Greenham M
796 03:44:08 23 Catherina Bassitt Formula One Circuit Crew F
797 03:44:40 645 Robin Trow M
798 03:44:38 407 Aaron Bird Heanor M
799 03:45:11 580 Cherylene Camps 35 F
800 03:45:32 598 Jill Howsam 35 F
801 03:47:37 59 Laura Bagley F
802 03:48:31 787 Tony Barson 60 M
803 03:48:03 770 Jayne Sheppard 45 F
804 03:48:23 559 Joanna Davis 35 F
805 03:49:04 94 Louise Oxley-Crofts F
806 03:49:04 95 Natalie Whitehouse F
807 03:48:59 882 Anthony French Northbrook AC 60 M
808 03:50:43 791 Alison Nunn Shelton Striders 35 F
809 03:50:43 790 Dave Nunn Shelton Striders 40 M
810 03:52:13 198 Karen Pope Sinfin RC 45 F
811 03:54:24 783 Andrew Carter runners world 40 M
812 03:53:41 323 Julie Newton 35 F
813 03:54:43 448 Frank Grant Stafford Harriers 60 M
814 03:54:50 560 Sarah Beveridge F
815 03:57:48 107 Sharon O'Donnell 35 F
816 03:58:41 707 Hazel Brewin Werrington Joggers 55 F
817 03:58:50 98 Amanda Kisbee Werrington Joggers 35 F
818 03:59:59 592 Linda Parker 45 F
819 04:00:34 934 Colin Page 50 M
820 04:03:23 943 Allan Bradshaw Stafford Harriers 60 M
821 04:08:59 282 Louise Taylor Kidderminster & Stouport AC F
822 04:09:01 974 Andy Gilbert M
823 04:12:17 449 Sarah Khatib F
824 04:13:43 994 Barton Elizabeth F
825 04:20:25 143 Norman Harding Barrow Runners 60 M
826 04:21:03 363 Sarah Bramley F
827 04:28:33 139 Linda Pullen Barrow Runners 45 F
828 04:28:37 865 Lynda Elmore Aldridge RC 35 F