2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
601 03:09:39 718 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
602 03:09:22 919 Jane Owen Coventry Tri 45 F
603 03:09:25 966 Richard Tilley Hatton Darts M
604 03:10:14 131 Ian Hurst M
605 03:10:05 950 Jim Millar 40 M
606 03:10:40 482 Cathy Semple Yaxley Runners 45 F
607 03:10:33 267 Alison Donaldson Shelton Striders 45 F
608 03:10:48 706 Jo Clarke Huncote Harriers AC 35 F
609 03:10:31 658 Steven Plumb 40 M
610 03:10:46 865 John Quentin M
611 03:11:16 725 Joanne Crilly Sinfin RC 35 F
612 03:10:57 191 Wendy Haywood 35 F
613 03:11:19 998 Joanne Jones Chase Harriers 35 F
614 03:11:01 535 Tricia Quinn Formula One Circuit Crew F
615 03:11:08 878 Andy Sharp Holme Pierrepont 40 M
616 03:11:20 273 Cy Talbot M
617 03:11:50 157 Helen West Leamington AC & C 35 F
618 03:12:08 59 Ken Rowe Aldridge Running Club M
619 03:12:07 374 David Gillibrand Rugby & Northampton 40 M
620 03:12:25 715 Sandra Long Wigston Phoenix 45 F
621 03:12:53 155 Stephen Ingram Wooton Road Runners M
622 03:12:35 702 Vandana Ferguson Wigan Phoenix 35 F
623 03:12:29 639 Julie Millership 35 F
624 03:13:13 419 Mandy Rodgers Washland Women Runners 35 F
625 03:13:09 360 Michael Smith 40 M
626 03:13:03 314 Rachel Perry Brighton Phoenix AC 35 F
627 03:13:20 299 Liz Andrew Southwell Running Club 35 F
628 03:13:46 988 Andrew Haddon M
629 03:13:17 701 Marie Davidson F
630 03:13:38 903 Ben Kirkup M
631 03:13:23 882 Edward Woolford M
632 03:13:21 458 Heather Thompson F
633 03:13:37 274 Ian Hitching Dorset Doddlers 40 M
634 03:13:32 354 Nicola Morris Bournville Harriers F
635 03:14:21 109 Philip Bland Shepshed RC 40 M
636 03:14:17 483 Vicky Doherty 35 F
637 03:13:57 504 Amy Rudkin F
638 03:13:57 505 Richard Hampson 50 M
639 03:14:02 895 Clive Coulson Desford Striders 50 M
640 03:14:36 404 Paul Cornock Centurion RC 40 M
641 03:15:01 546 Peter Leach Harborough AC 60 M
642 03:15:09 213 Julie Kitchen Lincoln Lakeside RC 35 F
643 03:15:06 503 Mark Staples Shepshed RC 50 M
644 03:15:34 945 Patrick McNight Stilton Striders 40 M
645 03:15:34 944 Michelle McNeight Stilton Striders F
646 03:15:24 970 Rebecca Browning F
647 03:15:42 732 Bridget Mold Alchester Running Club 45 F
648 03:16:09 691 Karen Roberts Wreake F
649 03:16:10 373 Jane Mayes Wreake F
650 03:16:03 450 Esther Broughton 35 F
651 03:16:34 750 Maggie Dawkins Fetch Everyone Running Club 45 F
652 03:16:32 889 Fiona Macintosh 35 F
653 03:17:05 156 Carol Parsons Totley AC 45 F
654 03:16:57 352 Christopher Foxall M
655 03:18:05 770 Andrew Pearson Red Rose Road Runners 40 M
656 03:17:19 446 Clare Spencer F
657 03:17:29 320 Sue Hatfield York ACorns 35 F
658 03:17:39 729 Kevin Peace 50 M
659 03:17:34 892 Jo Ribchester Bournville Harriers 35 F
660 03:17:51 380 James Burrows Ivanhoe Runners M
661 03:18:31 441 Graham Day Headington RoadRunners 40 M
662 03:18:24 38 Katy Davies F
663 03:18:46 637 Jeannette Vango Corby Athletic Club 35 F
664 03:18:24 769 Karen Cummins Eden Runners 35 F
665 03:18:40 110 John Miles Redhill Road Runners 40 M
666 03:18:29 875 Ingrid Wilson F
667 03:18:34 683 Colin Goodwin Kimberley & District Striders 40 M
668 03:18:35 56 Lisa Tatem Shelton Striders 35 F
669 03:19:13 282 Fiona Conway Spirit Of Monmouth 35 F
670 03:19:24 269 Victoria Sewell Harborough AC F
671 03:19:26 576 Alison Rowlands Birstall RC 45 F
672 03:19:26 335 Jane White Birstall RC F
673 03:19:38 834 Mervyn Huggins Midland Masters Athletic Club 60 M
674 03:20:00 851 Louise Shipley Chesapeake RR 45 F
675 03:19:32 467 Laura Smith Peel Road Runners F
676 03:19:32 468 Rhodri Jenkins M
677 03:20:10 894 Glen Botfield Road Runners Club 50 M
678 03:20:31 992 Charles Beale M
679 03:20:02 166 Thomas Gadsby 40 M
680 03:20:21 326 Alison Newill Barrow Runners 45 F
681 03:20:21 420 Alexandra Blossom Barrow Runners F
682 03:21:50 75 Helen Jones Southwell Running Club 45 F
683 03:21:25 726 Paul Warner 50 M
684 03:22:00 478 Brian Macaulay 40 M
685 03:21:53 575 Arthur Smith Kenilworth Runners 60 M
686 03:22:15 640 Ryan Clarke M
687 03:22:22 428 Seema Patel Huncote Harriers AC F
688 03:22:08 600 Helen Manton Peel Road Runners 35 F
689 03:22:39 304 David Herbert 40 M
690 03:22:35 231 Lesley Byrne Bournville Harriers 45 F
691 03:22:56 657 Henry Charles 40 M
692 03:22:49 854 Tom Rush M
693 03:23:15 628 Reg Carter Shelton Striders 60 M
694 03:23:26 173 Pat Coleman Bermuda Striders 40 M
695 03:24:07 39 Linda Penman Long Eaton RC 35 F
696 03:23:35 646 Sally Hodgson 45 F
697 03:23:49 723 Sheri Blewitt F
698 03:23:48 106 Joan Mason Kenilworth Runners 55 F
699 03:23:59 985 Julie Young Birstall RC F
700 03:24:10 307 John Sheil Sinfin RC M
701 03:24:57 144 Jessica Lister Hallamshire F
702 03:24:45 78 Jennifer Jennings Centurion RC 55 F
703 03:24:57 340 Martyn Candy Peel Road Runners 40 M
704 03:25:12 638 Paul Thompson M
705 03:25:26 573 Carole Priestley Wigston Phoenix RC 55 F
706 03:26:07 631 Kevin Larkin 40 M
707 03:26:03 432 Bob Aird Barrow Runners 60 M
708 03:25:39 365 Yvette Todd Milton Keynes Lakeside Runners 45 F
709 03:25:43 837 Steve Shaw 50 M
710 03:25:56 104 Edward Taylor Rugeley Runners 60 M
711 03:26:05 506 Sandra Stokes Spa Striders 45 F
712 03:25:53 829 Rachel Marriott Harborough AC 35 F
713 03:26:10 9 Dean Ward Uknetrunner 40 M
714 03:26:11 230 Emma Paterson F
715 03:26:40 88 Trevor Hope 40 M
716 03:26:44 171 Lorraine Jex Birstall RC 35 F
717 03:26:52 208 Pamela Lay Royal Sutton Coldfield AC 55 F
718 03:27:14 697 Andy Sheffield 40 M
719 03:27:00 810 Val Lawson Peel Road Runners 45 F
720 03:27:43 757 Michael Richards M
721 03:27:20 620 Amanda Broad Peel Road Runners 35 F
722 03:27:46 146 Andrew Marshall Dr. Ashbourne RC 40 M
723 03:27:47 666 Matthew Storey M
724 03:27:53 50 Kevin Whitemore Eden Runners 60 M
725 03:28:23 744 Glenda Monson 55 F
726 03:28:29 118 Jenny Cull Bedford Harriers F
727 03:28:20 909 Clare Davis Royal Sutton Coldfield AC F
728 03:29:33 819 Sandra Morton Rugby & Northampton 55 F
729 03:29:37 162 Suzanne Perry Hermitage Harriers 35 F
730 03:30:27 41 Ann-Marie Blackmore Stratford AC 45 F
731 03:30:26 805 Declan Logue Stratford AC 40 M
732 03:30:32 431 Catherine Goult Wigston Phoenix RC F
733 03:31:05 711 Trish Miller Bedford Harriers 35 F
734 03:30:10 785 Sue Wright Bournville Harriers 45 F
735 03:31:46 375 Jane Collingham Wreake 55 F
736 03:32:05 518 Caroline Parker Angels RC 35 F
737 03:31:54 280 Graham Jarvis 40 M
738 03:32:13 569 Juliette Havell Werrington Joggers 45 F
739 03:32:11 574 Kerry Henderson Garden City Runners F
740 03:32:16 460 Andrew Thompson M
741 03:33:13 530 Lisa Rees Charnwood AC 35 F
742 03:33:34 193 Lucy Winter F
743 03:34:13 716 Barbara Garrett Southwell Running Club F
744 03:34:29 92 Clare Fagan F
745 03:34:30 58 James Horton 40 M
746 03:34:34 807 Melvin Guerrero 40 M
747 03:34:56 907 Janet Lord 45 F
748 03:35:07 311 Hayley-Dawn Ho Shelton Striders 35 F
749 03:35:24 418 Christine Newton Huncote Harriers AC 45 F
750 03:35:23 477 Angie Tomkins Huncote Harriers AC 45 F
751 03:36:24 592 Rosemary Armstrong Doncaster AC 55 F
752 03:36:57 835 Paul Daniels 40 M
753 03:36:00 185 Mandy Nickerson Haverhill Running Club 45 F
754 03:36:02 186 Carl Vella Haverhill Running Club M
755 03:38:02 549 Lorraine Gordon Sphinx 35 F
756 03:37:50 469 Bina Sargeant Wigston Phoenix RC 45 F
757 03:38:16 87 Samantha Abbott Hermitage Harriers 35 F
758 03:38:46 515 Helen Rathbone Sphinx F
759 03:38:46 377 Tracey Higgins Sphinx 35 F
760 03:38:44 616 Neil Price 50 M
761 03:38:57 46 Alison Wright Sole Sisters - North Bristol 35 F
762 03:39:10 464 Alan Hodgkiss Telford AC 60 M
763 03:39:46 486 Ruth Matthews Washland Women Runners 35 F
764 03:40:43 936 Edward Tabberer 60 M
765 03:40:18 860 Liz Brooks F
766 03:40:24 862 Chris Taylor M
767 03:41:14 589 g Brady 50 M
768 03:41:22 599 Norman William Harding Barrow Runners 60 M
769 03:41:33 633 Magda Toruj Barrow Runners F
770 03:41:33 632 Mark Evans Barrow Runners 40 M
771 03:41:56 300 Margaret Grahamslaw Washland Women Runners 45 F
772 03:43:32 145 Logan Ross Headington RoadRunners 50 M
773 03:43:47 465 Bunny Kyd Royal Sutton Coldfield AC 60 M
774 03:43:56 364 Caroline Scrimshaw Hermitage Harriers 35 F
775 03:43:45 288 Karen Jackson Washland Women Runners 45 F
776 03:45:20 551 Richard Bebbington 40 M
777 03:45:20 565 Angela Conibear 35 F
778 03:45:38 824 Mark Bond M
779 03:46:47 584 Claire Louise Smith Aldridge Running Club F
780 03:47:17 342 Karen Rogers Wigston Phoenix RC 45 F
781 03:47:33 214 Jennifer Bailey Midland Masters Athletic Club 35 F
782 03:48:49 63 Mark Harrap M
783 03:48:49 386 Sarah Smewin Royal Sutton Coldfield AC 35 F
784 03:49:33 57 Jenny Barrow 35 F
785 03:50:22 20 William Spanfelner Bournville Harriers 40 M
786 03:53:05 571 Martin Broomfield Kenilworth Runners 40 M
787 03:52:59 395 Amanda Lewis Shelton Striders 35 F
788 03:53:35 73 Tim Wooldridge M
789 03:53:35 72 Marianne Wooldridge F
790 03:54:19 461 Ann Shaw Telford Harriers 55 F
791 03:56:52 991 Robert Davis 40 M
792 03:59:07 983 David McNeil M
793 03:59:07 825 Paula Hodkinson 35 F
794 04:00:57 463 Cynthia Lewis Telford Harriers 55 F
795 04:13:33 831 Peter Cassere Little Eaton Hornets 60 M