2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
601 03:03:54 948 Florence Allen F
602 03:03:55 709 Elisabeth Humphries 45 F
603 03:03:55 214 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
604 03:03:56 218 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
605 03:03:59 525 Phillip Sands M
606 03:04:05 566 Jackie Clarney Lincoln Wellington AC 45 F
607 03:04:08 629 Stephen Day 40 M
608 03:04:21 1005 Fran Wilson 45 F
609 03:04:25 623 Maddy Wilson Lincoln Wellington AC 35 F
610 03:04:30 823 Stuart Dewdney 50 M
611 03:04:30 866 David Hateley M
612 03:04:31 309 Kevin Glendinning Wellingborough and District 40 M
613 03:04:31 996 Ross Harrison Leicester Tri Club M
614 03:04:32 285 Danielle Redgate F
615 03:04:38 946 Craig Baxter Stafford Harriers 40 M
616 03:04:43 17 Russell Grant M
617 03:05:06 834 Elizabeth Benson 45 F
618 03:05:07 564 Harriet Pettingill F
619 03:05:18 158 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
620 03:05:18 901 Kate Melton 35 F
621 03:05:30 530 Carol Hart Swinton Running Club 45 F
622 03:05:33 108 Sarah Mcsharry Hinckley RC F
623 03:05:36 846 Helen Dyche Washland Women Runners 35 F
624 03:05:39 369 Diane Thorpe Notfast 45 F
625 03:05:39 613 Martin Dickenson Notfast 50 M
626 03:05:41 275 Wayne Wilmot Southwell Running Club 40 M
627 03:05:41 401 Aidy Kumar M
628 03:05:42 577 Erika Jalland Charnwood AC 45 F
629 03:05:43 809 Sarah Crannage Long Eaton RC 35 F
630 03:05:43 9 Kevin Morris Centurion RC 40 M
631 03:05:44 495 James Stringer M
632 03:05:46 210 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
633 03:05:46 187 Lisa Preece Southwell Running Club 35 F
634 03:05:46 645 Joanne Harcombe Southwell Running Club 45 F
635 03:05:51 549 Nicola Morris Bournville Harriers 35 F
636 03:06:01 562 Saffron Jelley Shepshed RC 35 F
637 03:06:12 382 Bob Torley Sphinx 50 M
638 03:06:30 647 Mark Goodwin 40 M
639 03:06:41 987 John Holubjowsky 40 M
640 03:06:47 306 Roy Boddington Wellingborough and District 50 M
641 03:06:52 236 Zoe Brown Birmingham Running Athletics F
642 03:06:52 145 Amelia Ndirika 45 F
643 03:06:54 667 Louise Surgay Shelton Striders 35 F
644 03:07:07 417 Pamela Walker Derwent Runners 35 F
645 03:07:26 886 Andy Canning Wellingborough and District 40 M
646 03:07:27 393 Tim Norton M
647 03:07:48 611 Neil Kear Hinckley RC 50 M
648 03:08:15 646 Kelly Craven Shelton Striders F
649 03:08:20 196 Phil Thomas Kenilworth Runners 40 M
650 03:08:26 538 Rebecca Emerton 35 F
651 03:08:38 155 Gareth Davies Huncote Harriers AC 40 M
652 03:08:39 157 Lee Turner Huncote Harriers AC 40 M
653 03:08:44 252 Emma Montgomery 35 F
654 03:08:48 856 Judith Marriott Shelton Striders 45 F
655 03:08:50 468 Karon Fackerell 45 F
656 03:08:53 615 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
657 03:09:02 291 Christine Donald Shelton Striders 45 F
658 03:09:11 428 Bevan Muston 40 M
659 03:09:53 956 Tim Newcombe Werrington Joggers 40 M
660 03:09:56 763 Shoena Oman Shepshed RC F
661 03:09:57 153 Andy Hallam 40 M
662 03:10:25 712 Chris Stanley Southwell Running Club 45 F
663 03:10:35 961 Corinna O'Connor Northbrook AC 35 F
664 03:10:40 632 Robin Fiander Bedford Harriers 50 M
665 03:10:40 329 Peter Savage Holme Pierrepont 50 M
666 03:11:11 777 Ali Evetts Royal Sutton Coldfield AC 35 F
667 03:11:18 592 Richard Lloyd Aldridge Running Club M
668 03:11:42 661 Diane Bird 45 F
669 03:11:47 456 Fiona Headley Selby Striders 45 F
670 03:11:47 457 Stephen Headley Selby Striders 40 M
671 03:11:52 939 Jenny Hart 45 F
672 03:11:54 96 Jashumati Dear Road Runners Club 55 F
673 03:11:56 93 Dom Stevens Uknetrunner M
674 03:11:57 477 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
675 03:12:15 830 Gurpreet Kaur F
676 03:12:15 135 Katherine Lewis Royal Sutton Coldfield AC 35 F
677 03:12:30 381 Marcus Fairburn Peel Road Runners M
678 03:12:30 790 Thomas Castle M
679 03:12:40 240 John Hudson Barrow Runners 50 M
680 03:12:50 420 Sarah Warden Northants Tri 45 F
681 03:12:55 139 Daniel Latham 40 M
682 03:13:01 487 Chris Purslow Shelton Striders 45 F
683 03:13:05 936 Chris Garcia St Albans Striders M
684 03:13:07 490 Nicola Blythe 35 F
685 03:13:10 556 Rebecca Ellis Long Eaton RC 35 F
686 03:13:20 892 Brian Worthington Birchfield Harriers 50 M
687 03:13:29 630 Wayne Searle 40 M
688 03:14:37 616 Paul Bradshaw Desford Striders 40 M
689 03:14:48 107 Robert Foster M
690 03:15:03 53 Lynsey Murray 35 F
691 03:15:21 474 Catherine Abbott F
692 03:15:22 784 Damon Wheatley 40 M
693 03:15:24 686 Bobbie Hickman Potters Trotters 35 F
694 03:15:28 478 Jessica Davis Hallamshire F
695 03:15:48 522 Helen Hirst Aldridge Running Club 55 F
696 03:15:58 296 Jane Newbold Long Eaton RC 45 F
697 03:16:05 673 Gary Burns 40 M
698 03:16:10 726 Alex Bruce Nuneaton Harriers 40 M
699 03:16:23 273 Shiran Yakobi Royal Sutton Coldfield AC 35 F
700 03:16:24 270 Andrea Earley Hinckley RC 35 F
701 03:16:39 311 Cathy Taylor Sleaford Town Runners F
702 03:17:04 797 Deborah Sowry 35 F
703 03:17:05 941 Rachel Kilgallon 45 F
704 03:17:07 281 Jennifer Adkins 45 F
705 03:17:24 189 Janice Wainwright Chase Harriers 45 F
706 03:17:33 213 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 50 M
707 03:17:35 299 Mei Ling Perryman F
708 03:17:36 852 Ian Green Beaumont Leys 40 M
709 03:17:47 219 Lynsey Wright North Derbyshire RC 35 F
710 03:17:52 553 Emma Rivers Fletcher 35 F
711 03:18:08 340 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
712 03:18:15 812 Lorraine Gordon Sphinx 35 F
713 03:18:15 458 Karen Levers Long Eaton RC 35 F
714 03:18:19 849 Rachael Hemsley Long Eaton RC F
715 03:18:35 366 Harkiran Kalsi Spa Striders F
716 03:18:44 334 Jean Davies Ilkeston Running Club 55 F
717 03:18:46 552 Rachel Walsh Headington RoadRunners F
718 03:19:09 713 Traci Edwards Harborough AC 45 F
719 03:19:37 829 Nigel Starr Erewash Valley 50 M
720 03:19:38 410 Dawn Parr Riverside Runners 35 F
721 03:19:47 716 Lindsay Adcock Derwent Runners F
722 03:19:48 783 John Cook North Derbyshire RC M
723 03:19:50 874 Jason Dean M
724 03:19:59 2 Angela Gill North Derbyshire RC 35 F
725 03:20:05 509 Andy Deeks M
726 03:20:05 310 Carly Walker Wellingborough and District F
727 03:20:11 374 Lisa Dimbleby Birchfield Harriers 35 F
728 03:20:33 680 Claire Sanderson 35 F
729 03:20:33 370 Amy Thomas F
730 03:20:46 786 Fiona Salmon Spa Striders 45 F
731 03:20:58 595 Claire Gould Uttoxeter Road Runners F
732 03:21:04 973 Lesley Keighley Massey Ferguson RC 55 F
733 03:21:46 181 Maria White Long Eaton RC 35 F
734 03:21:52 460 Claire Duffin Ripley RC 35 F
735 03:21:52 413 Jane Coltman Birstall RC 35 F
736 03:22:18 529 Steve Hart Swinton Running Club 50 M
737 03:22:30 767 Sarah O'Brien F
738 03:22:46 467 Vicki Leach Ripley RC F
739 03:22:58 69 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
740 03:22:59 76 Anne Brankin Royal Sutton Coldfield AC 45 F
741 03:22:59 639 Lorraine Jex Birstall RC 35 F
742 03:23:03 268 Peter Johnson Huncote Harriers AC 40 M
743 03:23:09 163 Carl Millar 40 M
744 03:23:20 14 Dean Ward Uknetrunner 40 M
745 03:23:26 612 Rachel Simpson F
746 03:23:27 250 Martin Simpson 40 M
747 03:23:48 437 Lisa Lancaster Uttoxeter Road Runners 35 F
748 03:23:51 884 Jenny Duff 35 F
749 03:24:14 73 Maria Wilkes Bournville Harriers 45 F
750 03:24:15 386 Richard Smith 40 M
751 03:24:36 895 David Keegan Shelton Striders 60 M
752 03:24:39 118 Pete Wiseman Barrow Runners 50 M
753 03:24:58 1 Julie Hand Derwent Runners 45 F
754 03:25:01 955 Louise Newcombe Werrington Joggers F
755 03:25:07 546 Richard Miles 40 M
756 03:25:20 781 Katherine Turner Werrington Joggers 35 F
757 03:25:21 524 Deborah Sands 35 F
758 03:25:28 441 Jane White Birstall RC F
759 03:25:59 501 Zoe Kent North Derbyshire RC 35 F
760 03:26:01 923 Sarah Langford Washland Women Runners F
761 03:26:02 847 Sharon Minshall Washland Women Runners 45 F
762 03:26:03 929 Rachel Mahon 45 F
763 03:26:03 500 Ann Glynne-Jones 45 F
764 03:26:03 499 Anita Blake 45 F
765 03:26:13 818 Mick Clarke Northampton RR 60 M
766 03:26:13 729 Jonathan Brassington North Derbyshire RC M
767 03:26:18 95 Richard Dear Road Runners Club 60 M
768 03:26:37 188 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
769 03:26:47 652 Stephen Wells Shelton Striders M
770 03:27:14 152 Dawn Carter Sleaford Striders 45 F
771 03:27:17 705 Rachael Wheway Derwent Runners 35 F
772 03:27:20 257 Judith Brand Hermitage Harriers 55 F
773 03:27:52 688 Amanda Lewis Shelton Striders 35 F
774 03:28:00 624 Zoe Stockdale Uknetrunner F
775 03:28:35 461 Rob Swift Ripley RC M
776 03:28:44 361 Michael Smith Wigston Phoenix RC 40 M
777 03:29:40 82 Angela Vince Bournville Harriers 45 F
778 03:29:43 883 Travis Moore 40 M
779 03:29:43 882 Jackie Moore 35 F
780 03:29:44 867 Emma White 35 F
781 03:29:44 868 Chris White 40 M
782 03:29:48 493 Sarah Macnulty Royal Sutton Coldfield AC F
783 03:30:55 425 Patrick Coleman Bermuda Striders 50 M
784 03:31:03 980 Andrew Gordon 50 M
785 03:31:16 664 Dave Smith Lincoln Wellington AC 60 M
786 03:32:12 89 Jo Ribchester Bournville Harriers 35 F
787 03:32:35 676 Lesley Dalgleish 35 F
788 03:33:13 455 Kevin Whitemore Eden Runners 60 M
789 03:33:54 335 Emma Bingham Huncote Harriers AC F
790 03:34:14 78 Sarah Tarlow 35 F
791 03:34:21 256 Steven Large Huncote Harriers AC 50 M
792 03:35:26 201 Sharon Hanton 35 F
793 03:35:26 324 David Goodwin Massey Ferguson RC M
794 03:35:29 561 Mary-Ann Burke Chase Harriers 55 F
795 03:38:18 610 Joanne Rasmin Aldridge Running Club 45 F
796 03:38:52 123 Natalie Dellar Stourbridge R.C. F
797 03:38:52 587 Lisa Thompson Dudley Ladies 35 F
798 03:39:07 289 Andrew Bailey Fleckney and Kibworth RC 50 M
799 03:39:12 906 Karen Jackson Washland Women Runners 45 F
800 03:39:36 174 Laura Jeffs Huncote Harriers AC 35 F
801 03:39:55 365 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
802 03:40:21 785 Patricia Stack 45 F
803 03:40:29 403 Andrea Edmondson 35 F
804 03:40:54 161 Kevin Roughton Erewash Valley 40 M
805 03:40:59 35 Christine Newton Huncote Harriers AC 45 F
806 03:41:22 695 Simon Whitehead Stratford AC 40 M
807 03:41:23 63 Helen Allton Wellingborough and District 35 F
808 03:42:02 622 Liam Bradley Aldridge Running Club 60 M
809 03:42:03 908 David Bryans 40 M
810 03:42:18 537 Angie Tomkins Huncote Harriers AC 45 F
811 03:43:21 150 Zoe Waistell Hermitage Harriers 35 F
812 03:43:45 758 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 50 M
813 03:45:00 175 Laura Herbert Huncote Harriers AC F
814 03:45:10 685 Gemma Throup F
815 03:45:10 776 Ann Spencer-Dowdeswell 45 F
816 03:45:10 773 Joan Brett 45 F
817 03:46:51 933 Rosemary Mellor Washland Women Runners 45 F
818 03:48:08 439 Jennifer Bailey 35 F
819 03:48:09 411 Felicity Towns South Derbyshire RR F
820 03:48:25 531 Kate Woolley F
821 03:48:52 211 Colleen Hammersley Chase Harriers 55 F
822 03:49:35 227 Tina Maguire Chase Harriers 45 F
823 03:49:52 184 Michelle Mason Sleaford Town Runners 35 F
824 03:49:53 99 Mandy Connor Sleaford Town Runners 45 F
825 03:51:43 880 Amanda Kisbee Werrington Joggers 35 F
826 03:52:16 845 Wes Downes 40 M
827 03:54:10 746 Sian Kirby 35 F
828 03:54:10 743 Kate Allardyce 35 F
829 03:54:11 932 Pauline Mulcahy Washland Women Runners 45 F
830 03:54:11 741 Jo Pinder 35 F
831 03:54:46 759 Linda Shaw 55 F
832 03:55:22 725 Sasha Archer 35 F
833 03:55:23 694 Catherine Goult Wigston Phoenix RC F
834 03:57:45 560 Colin Page Birmingham Running Athletics 50 M
835 03:58:38 573 Lisa Fildes Rolls Royce Harriers 35 F
836 04:00:01 710 Karen Hodgson Erewash Valley 45 F
837 04:01:34 215 Samantha Nicholls F
838 04:03:13 875 Ruth Matthews Washland Women Runners 35 F
839 04:08:06 24 Paul Holloway Valley Striders M
840 04:08:10 459 Colin Goupillot 50 M
841 04:10:28 479 Heather Davies Dudley Ladies 45 F
842 04:12:26 736 Laura Haxton F
843 04:18:09 540 Dale Lyons Sphinx 60 M
844 04:24:48 778 Bunny Kyd Royal Sutton Coldfield AC 60 M