2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
601 03:00:13 1117 Daniel Latham 40 M
602 03:00:15 507 Elizabeth Cross North Derbyshire RC F
603 03:00:19 1025 Andrew Orme South Derbyshire RR 40 M
604 03:00:26 353 Simon Marvel Stamford Striders 40 M
605 03:00:47 45 Rachel Argent Long Eaton RC F
606 03:01:04 1186 Richard Critchlow M
607 03:01:08 227 Alex Hall Team Derby Runner 35 F
608 03:01:10 207 Lucy Goss Sinfin RC F
609 03:01:27 858 Gary Goacher Sutton in Ashfield Harriers 50 M
610 03:01:36 774 Chris Horn Shenley Striders 50 M
611 03:01:36 82 Brian Thurogood Road Runners Club 50 M
612 03:01:39 667 Jay Mistry 50 M
613 03:01:43 501 Warren Stark M
614 03:01:52 239 Julie Bowles Team Derby Runner 35 F
615 03:02:00 44 Vicky Mycroft Long Eaton RC 45 F
616 03:02:02 331 Crystal Brown 45 F
617 03:02:04 664 Jonathan Kingston Massey Ferguson RC 60 M
618 03:02:06 530 Vicki Lowe Stilton Striders 45 F
619 03:02:23 1027 Jemma Purslow F
620 03:02:51 1174 Tony Rooms Steel City Striders 50 M
621 03:03:01 734 Dean Walters 40 M
622 03:03:07 164 Dom Stevens Uknetrunner M
623 03:03:26 333 Pete Mclennan Huncote Harriers AC M
624 03:03:27 27 Dominic Lenehan Massey Ferguson RC 60 M
625 03:03:30 96 Richard Hill Badgers 50 M
626 03:03:42 976 Samantha Kettle Wooton Road Runners 35 F
627 03:03:45 247 Carrie Carruthers Wooton Road Runners 45 F
628 03:03:47 315 Emily Benskin 35 F
629 03:03:55 769 Mark Jeffrey Coventry Triathletes 40 M
630 03:04:13 564 Gillian Brightwell Wellingborough and District AC 45 F
631 03:04:17 742 Kate Pearce Lichfield Running Club 35 F
632 03:04:21 308 Timothy Byng M
633 03:04:23 1236 James Parker M
634 03:04:26 1197 Bernie Walsh 40 M
635 03:04:26 666 Tim Sturla Ivanhoe Runners 40 M
636 03:04:27 38 Polly Richardson F
637 03:04:31 1152 Emma Hopkins Bournville Harriers 35 F
638 03:04:32 717 Rosalind Treadwell Lincoln and District Runners 45 F
639 03:04:35 1130 Victor Savage M
640 03:04:35 987 Tina Mcgreal David LLoyd Redway Runners 35 F
641 03:04:37 723 Stuart Coe Beaumont RC 60 M
642 03:04:40 410 Gareth Davies Huncote Harriers AC 40 M
643 03:04:46 66 Matt Broomhead M
644 03:04:57 548 Jenny Green Hinckley RC F
645 03:05:13 684 Keran Wood Aldridge Running Club 40 M
646 03:05:15 62 Karen Wain Team Derby Runner 35 F
647 03:05:24 1090 Ian Read M
648 03:05:25 1001 Ralph Huthmacher Hatton Darts 40 M
649 03:05:26 186 Ken Liddington Burntwood Triathlon Club 40 M
650 03:05:26 1026 Joanne Stocks Redhill Road Runners 35 F
651 03:05:26 362 Lauren Hadfield Washland Women Runners F
652 03:05:26 1178 Sharon Hall Werrington Joggers 35 F
653 03:05:26 1179 Andrew Hall Werrington Joggers 40 M
654 03:05:27 1184 Ken Rigg Werrington Joggers 50 M
655 03:05:29 271 Michelle Waldron 45 F
656 03:05:37 970 Emma White 35 F
657 03:05:46 590 Richard Sutton MVH Tri Club M
658 03:05:49 965 Phil Wallis NOTTS POLICE 40 M
659 03:05:52 172 Anne Wells Badgers 45 F
660 03:05:53 431 Fiona Mongredien 35 F
661 03:06:03 370 Steven Marshall Bermuda Striders M
662 03:06:03 314 Carl Hicks Derwent Runners M
663 03:06:24 766 Tracey Cox Peel Road Runners 35 F
664 03:06:24 994 Alex Porter Shepshed RC M
665 03:06:27 506 Jackie Lindsay Spa Striders 45 F
666 03:06:30 500 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
667 03:06:40 350 Adrian Twelvetrees Sleaford Striders 40 M
668 03:06:51 1182 Jenny Day 4 Life Tri Club 35 F
669 03:06:52 39 Jonathan Wintle Wreake M
670 03:06:59 1030 Deborah Leese Clowne road runners 35 F
671 03:07:14 100 Anne-Marie Mountford Stone Master Marathoners 35 F
672 03:07:16 538 Dawn Green Chase Harriers 45 F
673 03:07:17 254 Dawn Parr Riverside Runners 35 F
674 03:07:24 655 Andrew Crossley 40 M
675 03:07:24 140 Ben Sandham Kenilworth Runners M
676 03:07:28 1105 Denice Harris Sneyd Striders 45 F
677 03:07:38 243 Stewart Sale M
678 03:07:42 1238 Angela Edmondson-Jones Southwell Running Club 45 F
679 03:07:43 505 Dave Lindsay Spa Striders 40 M
680 03:07:44 1095 Nicola Morris Bournville Harriers 35 F
681 03:07:51 76 Matt Brookwell M
682 03:07:52 147 Kate Waddicor Sheffield Running Club 55 F
683 03:07:52 836 Cheika Kennedy Barrow Runners 35 F
684 03:07:53 223 Liz Phillips Team Derby Runner 45 F
685 03:07:57 1029 David Lamb M
686 03:08:02 180 Richard Coles Thorney Running Club M
687 03:08:02 874 Isla Oliver Thorney Running Club 35 F
688 03:08:03 921 Tanya Richardson Chesapeake RR F
689 03:08:11 760 Elizabeth Keell Kenilworth Runners F
690 03:08:28 68 Alison Jones 4 Life Tri Club 55 F
691 03:08:28 1196 Sarah Mcdowell F
692 03:08:35 361 Katherine Lewis 35 F
693 03:08:52 1075 Steven Osmond Sphinx M
694 03:08:59 991 Amanda Swift Potters Trotters 35 F
695 03:09:04 649 Jason Lee Aldridge Running Club M
696 03:09:07 770 Anne Kelsall Aldridge Running Club 55 F
697 03:09:25 399 Kerry Horton 35 F
698 03:09:33 57 Jo Howell Wigston Phoenix RC 35 F
699 03:09:35 323 Simon Kellock Huncote Harriers AC 40 M
700 03:09:36 1161 Ruth Tennant Spa Striders 35 F
701 03:09:44 104 Mark Robinson Badgers M
702 03:09:48 1157 Jackie Duers Southwell Running Club 45 F
703 03:09:49 65 Steve Damms Massey Ferguson RC 40 M
704 03:09:49 152 Andy Cutting Massey Ferguson RC 40 M
705 03:09:50 1104 David Pearson Centurion RC 50 M
706 03:09:54 371 Laura Pibworth Sphinx F
707 03:09:54 534 Caroline Wathan Barrow Runners 45 F
708 03:10:01 702 Alison Crofts North Derbyshire RC F
709 03:10:06 103 Jane Hudson Long Eaton RC 45 F
710 03:10:12 1239 David Brown Kenilworth Runners 40 M
711 03:10:14 653 Ian Maullin Sneyd Striders M
712 03:10:22 589 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
713 03:10:36 1023 Valeria Zonato West End Runners F
714 03:10:37 296 Leanne Byard Hinckley RC F
715 03:10:45 64 Heidi Rose Wigston Phoenix RC F
716 03:10:52 238 Julie Corby 45 F
717 03:11:01 332 Jen Kirk Huncote Harriers AC F
718 03:11:01 149 Sue Smith 35 F
719 03:11:05 825 Rebecca Parry Wigston Phoenix RC 35 F
720 03:11:05 1018 Julie Thompson Wigston Phoenix RC 35 F
721 03:11:11 1198 Rhianon Jones F
722 03:11:31 1146 Ali Higgins Hinckley RC 40 M
723 03:11:33 1211 Sam Harvey M
724 03:11:34 1212 Stuart Kirkpatrick 40 M
725 03:11:36 101 Karen Thompson Badgers F
726 03:11:37 1088 Sam Mullen M
727 03:11:47 236 Neil Rigby Shelton Striders M
728 03:11:57 190 Ashleigh Davies F
729 03:12:04 249 Louise Crowther Lincoln Wellington AC 45 F
730 03:12:04 248 Maddy Wilson Lincoln Wellington AC 35 F
731 03:12:23 183 Andrew Hall North Derbyshire RC M
732 03:12:27 573 Jacqueline Rose Kenilworth Runners 45 F
733 03:12:45 70 Carol Martin Massey Ferguson RC 55 F
734 03:12:47 586 Sheila Rose David Lloyd Redway Runners 45 F
735 03:12:47 892 David Hall 60 M
736 03:12:48 859 Helen Brunt Buxton AC F
737 03:12:52 1094 Debbie Longmate North Derbyshire RC 35 F
738 03:12:52 899 Sue Spencer North Derbyshire RC 45 F
739 03:12:59 1035 Andrew Turner Stratford AC M
740 03:12:59 1208 Louise Wood 45 F
741 03:13:03 309 Tom Sullivan Northampton RR 60 M
742 03:13:04 283 Natalie Dellar Stourbridge Running Club 35 F
743 03:13:09 1007 Bobbie Hickman Potters Trotters 45 F
744 03:13:10 675 Jonathan Shaw Tipton Harriers 40 M
745 03:13:10 521 William Brown 50 M
746 03:13:21 802 Elizabeth Robinson Barrow Runners 45 F
747 03:13:26 121 Hannah Cheyney Barrow Runners F
748 03:13:28 1222 Paul Walker 40 M
749 03:13:29 992 Garry Hopkins M
750 03:13:32 637 M Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
751 03:13:42 179 Natalie Smith Bournville Harriers F
752 03:13:43 116 Sarah Morley Barrow Runners 35 F
753 03:13:57 1057 Roy Hobson Shelton Striders M
754 03:14:03 628 Claire Bryan Huncote Harriers AC F
755 03:14:08 486 Jane Lloyd Southwell Running Club 35 F
756 03:14:14 339 David Askew Shelton Striders M
757 03:14:19 1041 Liz Crowson Huncote Harriers AC F
758 03:14:20 17 Chris Duro Derwent Runners 50 M
759 03:14:29 329 Karen Edmonds 45 F
760 03:14:31 682 Sam Cook 35 F
761 03:14:31 1193 Chris Sewell M
762 03:14:36 310 Karen Ridd 35 F
763 03:14:41 290 Jason Green 40 M
764 03:14:43 34 Frank Walsh Kenilworth Runners 50 M
765 03:14:45 1187 Melanie Wood F
766 03:14:45 1189 Robin Sibson 50 M
767 03:14:46 151 Ian Schofield Derwent Runners M
768 03:14:50 1103 Matthew Rix North Herts Road Runners M
769 03:14:53 792 Lisa Freestone Hinckley RC 45 F
770 03:14:56 1204 Karen Lockwood Werrington Joggers 35 F
771 03:15:07 1180 Paul Martin West End Runners 40 M
772 03:15:11 941 Jackie Howarth 55 F
773 03:15:12 10 Richard Booth Centurion RC 40 M
774 03:15:19 776 Colin Corden Centurion RC 50 M
775 03:15:26 685 Carolyn Webb F
776 03:15:29 1019 Sarah Bumpus-Bosch 45 F
777 03:15:44 533 Matt Riley Barrow Runners M
778 03:15:46 1168 Steve Marshall Lincoln and District Runners 40 M
779 03:15:50 1063 Serena Baker Badgers 35 F
780 03:15:57 969 Chris White 40 M
781 03:16:06 885 David Crilley Ilkeston Running Club 40 M
782 03:16:06 883 Neil Hopwell 40 M
783 03:16:06 1053 Suzanne Leusby Clowne Road Runners 35 F
784 03:16:08 451 Julie Kitchen Lincoln Lakeside RC 45 F
785 03:16:14 299 Andy Parsons Killamarsh Kestrels 60 M
786 03:16:22 982 Lee Renshaw M
787 03:16:27 902 Aimee Brewer Northbrook AC F
788 03:16:27 181 Chris Jones M
789 03:16:28 322 Jennifer Sutton Southwell Running Club 45 F
790 03:16:32 594 Duncan Clarke M
791 03:16:35 413 Caroline Mansfield Wymeswold RC 35 F
792 03:16:45 427 Norman Harding Barrow Runners 60 M
793 03:16:45 275 Johanna Sherwood Eliot Ladies 35 F
794 03:16:50 385 Alison Newill Barrow Runners 45 F
795 03:16:51 259 Patricia Stack S E Fitness 45 F
796 03:16:57 1 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
797 03:17:08 938 Kate Southorn Harborough AC 35 F
798 03:17:30 345 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
799 03:17:39 1028 Benedict Crabbe Black Pear Joggers 40 M
800 03:17:40 503 Laura Burton Wellingborough and District AC F
801 03:17:41 1165 Kathryn Mellor Holme Pierrepont 35 F
802 03:17:50 658 Yvonne Nicholls Chase Harriers 55 F
803 03:17:55 894 Caz Roach 35 F
804 03:17:57 828 Emily Black F
805 03:18:01 563 Ian Troth 40 M
806 03:18:06 138 Debbie Hamp Derwent Runners 35 F
807 03:18:12 165 Pip Danks F
808 03:18:13 626 Mary Bench Sphinx 45 F
809 03:18:13 623 Karen Timothy Sphinx 45 F
810 03:18:28 294 Vicki Bone Sparkhill Harriers F
811 03:18:31 936 Nigel Johnson Nuneaton Tri 40 M
812 03:18:40 141 Maria White Long Eaton RC 35 F
813 03:18:43 566 Lorraine Varney Formula One Circuit Crew 45 F
814 03:18:44 1243 Judy Faint 45 F
815 03:18:46 993 Victoria Leach Ripley RC F
816 03:18:51 997 Kevin Barry Long Eaton RC 40 M
817 03:18:52 949 Rachel Lee F
818 03:18:55 1084 Simon Butlin Badgers M
819 03:19:00 1205 Shirley Carroll 45 F
820 03:19:01 973 Travis Moore 40 M
821 03:19:11 5 Elizabeth Smith Centurion RC 35 F
822 03:19:14 544 Jessica Davis F
823 03:19:15 880 Francis Brown M
824 03:19:17 1008 Shaun Edwards M
825 03:19:18 950 Steve Banks Lincoln and District Runners 40 M
826 03:19:43 988 Rachel Harrison 45 F
827 03:19:44 184 Lindsey Park 35 F
828 03:19:54 1058 Emma Sheldrake F
829 03:19:55 669 Cheryl Wright Desford Striders 35 F
830 03:19:56 578 Sarah Edwards 35 F
831 03:19:59 1240 Helen Durance St Albans Striders F
832 03:19:59 531 Richard Durance Holme Pierrepont 60 M
833 03:20:14 752 Richard Girdham 40 M
834 03:21:18 1244 Heidi Yates Cherwell Runners F
835 03:21:20 536 Naomi Wildgoose F
836 03:21:41 423 Becky Towle Sheffield Running Club 45 F
837 03:21:53 402 Margaret Thomas 55 F
838 03:22:19 161 Sue Fairburn Peel Road Runners 35 F
839 03:22:27 447 Chris Sexton Shelton Striders 40 M
840 03:22:27 424 Amy Rudkin Leicester Tri Club 35 F
841 03:22:29 707 Trudy Hanson Grantham AC 45 F
842 03:22:32 467 Darryl Johnson Coalville Triathlon Club 40 M
843 03:22:42 610 Naomi Morrison 35 F
844 03:22:50 813 Helen Manton Peel Road Runners 45 F
845 03:23:18 452 Elizabeth Daniel F
846 03:23:21 1201 Joanna Hughes West End Runners F
847 03:23:25 866 Michael Collins M
848 03:23:32 319 Nicola Basterfield Team Derby Runner 35 F
849 03:23:40 1138 Michael Crust Kenilworth Runners 50 M
850 03:24:02 1145 Kathryn Lambert Lincoln and District Runners 35 F
851 03:24:15 318 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
852 03:24:20 277 Val Lawson Peel Road Runners 45 F
853 03:24:26 727 Jane Gorman Wigston Phoenix RC 55 F
854 03:24:56 691 Jon Carter M
855 03:25:06 795 Paul Webster Shelton Striders 60 M
856 03:25:14 785 Jane Wheatley Redhill Road Runners 45 F
857 03:25:37 484 Wendy Foxall Sphinx 35 F
858 03:25:44 171 Andy Pritchettt Notfast 50 M
859 03:25:51 1160 Mandy Woodthorpe 45 F
860 03:26:00 126 Andrew Simon Davies M
861 03:26:00 396 Steven Large RAPID Dessborough 50 M
862 03:26:11 182 Anna Mulligan-Freeman Long Eaton RC 35 F
863 03:26:19 539 Carolyn Caswell Chase Harriers 35 F
864 03:26:24 334 Katie Andrews F
865 03:26:30 540 Simon Proctor 40 M
866 03:26:36 1016 Maggie Dawkins Fetch Everyone RC 45 F
867 03:26:48 1045 Sophie Noble Wreake 45 F
868 03:26:49 380 Kate Christian Sneyd Striders 45 F
869 03:26:54 598 Kerstine Herbert Balanced Performance 35 F
870 03:26:54 217 Andrew Mcphee M
871 03:26:54 216 Vanessa Mcphee 35 F
872 03:27:08 800 Bob Aird Barrow Runners 60 M
873 03:27:11 30 Rachel Brock Massey Ferguson RC 35 F
874 03:27:27 154 Sarah Kuehne Long Eaton RC 35 F
875 03:27:27 998 Louise Mcquade Long Eaton RC 45 F
876 03:27:27 1162 Carly Stretton Holme Pierrepont F
877 03:28:03 753 Sara Long Cherwell Runners 35 F
878 03:28:09 660 Jacqueline Harknett Witter 45 F
879 03:28:12 123 Paul Chant M
880 03:28:30 549 Emily Williams F
881 03:28:34 465 Odette Foxall Hinckley RC 35 F
882 03:28:36 159 Steve Bryant-Brown 40 M
883 03:28:36 1101 Roisin Knight West End Runners F
884 03:28:50 455 Lynsey Murray 35 F
885 03:28:54 713 Steven Clarke Wigston Phoenix RC 40 M
886 03:28:59 443 Paula Argyle Redhill Road Runners 45 F
887 03:29:10 606 Tim Cook Werrington Joggers 50 M
888 03:29:12 572 Allyson Weightman 35 F
889 03:29:18 584 Susan Odai 45 F
890 03:29:22 43 Kevin Morris Centurion RC 40 M
891 03:29:26 815 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 55 F
892 03:29:27 256 Lee Radley Riverside Runners 40 M
893 03:29:38 384 Adele Styles Derwent Runners 35 F
894 03:29:38 105 Lindsay Adcock Derwent Runners 35 F
895 03:29:39 882 Katy Mcgowan 35 F
896 03:29:40 469 Gemma Daniels Hinckley RC F
897 03:29:40 478 Jayne Thomas Hinckley RC 35 F
898 03:29:51 499 Richard Miles 50 M
899 03:29:58 1076 Ilesh Pancholi 50 M
900 03:30:08 1194 Darren Bradley Shelton Striders M
901 03:30:09 365 Jane Wade Hatton Darts 45 F
902 03:30:31 1017 Mark Thompson Wigston Phoenix RC 40 M
903 03:30:58 596 Louise Jinks Werrington Joggers 35 F
904 03:30:59 762 William Diver Werrington Joggers 50 M
905 03:31:06 1010 John Harvey Sneyd Striders M
906 03:31:25 313 Jennifer Nix Shelton Striders 35 F
907 03:31:25 228 Steve Cartwright Shelton Striders M
908 03:31:31 301 Kevin Eades Uknetrunner 40 M
909 03:31:31 354 Peter Aston 40 M
910 03:31:32 796 Rosie Thompson F
911 03:31:32 25 Phyllis Douglas Massey Ferguson RC 55 F
912 03:31:32 24 Jason Douglas Massey Ferguson RC M
913 03:31:33 272 Kirstie Street 35 F
914 03:31:42 79 Joan Mason Exmouth Harriers 45 F
915 03:32:00 797 Sally Mcculloch F
916 03:32:09 923 Lisa Colmillo 35 F
917 03:32:09 144 Ben Hall M
918 03:32:10 636 Ben Ward M
919 03:32:15 382 Mark Baxter Sneyd Striders 40 M
920 03:32:19 160 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
921 03:32:20 169 Sandra Stokes Spa Striders 45 F
922 03:32:35 720 Mark Webster Redhill Road Runners 40 M
923 03:32:36 167 Ian Breeze 40 M
924 03:32:44 15 Sarah Louise Baggott Birchfield Harriers 35 F
925 03:32:52 989 Janet Davis Ackworth Road Runners 55 F
926 03:32:55 878 Vicky Warr 35 F
927 03:33:11 845 Bea Pavlovic Birmingham Running Athletics A 45 F
928 03:33:13 639 Antoinette Franco Ripley RC 35 F
929 03:33:16 391 Mark Thompson West End Runners 50 M
930 03:33:20 1123 Christine Donald Shelton Striders 45 F
931 03:33:31 433 John Stew Roadhoggs M
932 03:33:34 574 Deborah Faulkner Wilne Runners 35 F
933 03:33:45 407 Lisa Dimbleby Birchfield Harriers 35 F
934 03:33:45 12 Matt Griffiths Team Derby Runner M
935 03:34:09 867 Matthew Collins 40 M
936 03:34:15 884 Linda Penman 45 F
937 03:34:46 1144 Daniel Seedhouse Peel Road Runners M
938 03:34:47 196 Angela Mckay Massey Ferguson RC 55 F
939 03:34:47 195 David Mckay Massey Ferguson RC 60 M
940 03:34:57 75 Scott Conroy Derwent Runners M
941 03:35:03 697 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 50 M
942 03:35:07 214 Sara Pritchard 35 F
943 03:35:21 81 James Booker Derwent Runners M
944 03:35:21 554 Tim Primmer Stilton Striders M
945 03:35:39 1206 Simon Grenville Tebbett 40 M
946 03:35:47 556 Natalie Litchfield Dudley Kingswinford 35 F
947 03:35:49 1200 Emily Lockwood 45 F
948 03:36:01 436 Charles Keane 40 M
949 03:36:31 417 Luke Skillington M
950 03:36:31 418 Mark Stelmach M
951 03:36:45 492 Kathryn Mcdowell F
952 03:36:45 493 Caolan Gaffney M
953 03:37:23 603 Richard Guest Hinckley RC M
954 03:37:26 496 Adrian Cormicle Hinckley RC 40 M
955 03:37:53 218 Joy Hambridge S E Fitness 35 F
956 03:37:55 827 Douglas Harding M
957 03:38:02 659 Christine Norris Peel Road Runners 55 F
958 03:38:29 822 Tracy Elsdon Badgers 35 F
959 03:38:30 1247 Barbara Hunt 45 F
960 03:38:30 1036 Trudi Hall Werrington Joggers 35 F
961 03:38:42 1115 Uta Praekelt West End Runners 55 F
962 03:38:45 1233 Andrew Bradley Redhill Road Runners 40 M
963 03:39:27 1159 James Finney M
964 03:40:09 833 Sharon Thomas Werrington Joggers 35 F
965 03:40:17 954 Ian Ward Sphinx 50 M
966 03:40:50 614 Richard Norton Roadhoggs 40 M
967 03:40:55 9 Susan Harris Derwent Runners F
968 03:40:55 1022 Carolyn Ross Derwent Runners 45 F
969 03:41:12 725 Chris Garcia St Albans Striders M
970 03:41:14 1135 Kate Geary Potters Trotters F
971 03:41:26 1228 Dave Fawkner 40 M
972 03:41:26 90 Lee Hill Northbrook AC 35 F
973 03:41:37 440 Philipa Cotterill 35 F
974 03:41:45 829 Zoey Staniforth 4 Life Tri Club F
975 03:42:04 83 Lauren O'Connell Road Runners Club F
976 03:42:13 470 Mike Daniels Hinckley RC 50 M
977 03:42:31 625 Barry Walker Birmingham Running Athletics A 50 M
978 03:42:40 541 Ted Preston Sleaford Striders 60 M
979 03:42:40 1125 Jennifer Carr Team Derby Runner 35 F
980 03:42:50 947 Sue Davies Aldridge Running Club 45 F
981 03:42:56 1085 Laura Jeffs Huncote Harriers AC 35 F
982 03:43:06 59 Eleanor Weinberg Holme Pierrepont 35 F
983 03:43:39 1190 Joseph Mballa M
984 03:44:00 1118 Libby Latham 45 F
985 03:44:00 640 Monique Mithen 45 F
986 03:44:16 1235 Simon Williams 40 M
987 03:44:21 754 Sue Malpas 45 F
988 03:44:43 71 Anna Towey Massey Ferguson RC F
989 03:44:54 592 Judith Baser Wigston Phoenix RC 55 F
990 03:45:10 425 Alison Rudkin 35 F
991 03:45:11 344 Caroline Bennett Ashbourne RC 35 F
992 03:45:16 262 Ian Nicol 40 M
993 03:45:17 94 Anne-Marie Paszkiewicz Massey Ferguson RC F
994 03:45:17 93 David Goodwin Massey Ferguson RC M
995 03:46:09 21 Karen Stennett Woodthorpe Huffers and Puffers 45 F
996 03:46:12 1132 Cathy Keay Massey Ferguson RC 45 F
997 03:46:36 907 Carole Priestley Wigston Phoenix RC 55 F
998 03:47:08 928 Linda Richards Northbrook AC 35 F
999 03:47:13 929 Chris Perkins 50 M
1000 03:47:42 1137 Mandy Crust Kenilworth Runners 45 F