2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
601 02:59:08 565 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
602 02:59:11 629 Denice Harris Sneyd Striders 45 F
603 02:59:12 1217 Steve Taylor-Smith Team Derby Runner 40 M
604 02:59:13 257 Thomas Gadsby 50 M
605 02:59:19 997 Clinton Barratt Scraptoft Joggers 50 M
606 02:59:26 189 Neil Mckinstrie Northbrook AC 50 M
607 02:59:27 353 Ruth Dunstan Grantham Running Club 35 F
608 02:59:40 248 Martin Weir Team Derby Runner M
609 02:59:41 429 Sharon Moore S E Fitness 35 F
610 02:59:46 83 Bernard Blundell Northbrook AC 40 M
611 02:59:50 831 Helen Dyche Washland Women Runners 35 F
612 02:59:51 253 Mark Walker M
613 02:59:51 199 Lucy Smith F
614 02:59:54 734 Karen Thompsom Badgers 35 F
615 02:59:55 1008 Paula Brown 35 F
616 02:59:56 913 Steve Banks Lincoln and District Runners 40 M
617 03:00:02 717 Stephanie White Badgers 45 F
618 03:00:06 917 Sarah Halford Balanced Performance 35 F
619 03:00:10 490 Nicola Waller Handsworth Roadhogs 45 F
620 03:00:19 1009 Theresa Gorman Beeston AC 35 F
621 03:00:34 544 Imogen Francis F
622 03:00:36 397 Chris Murray Run for Fun 50 M
623 03:00:37 708 Cheryl Wright Desford Striders 35 F
624 03:00:40 265 Sharon Collins Sinfin RC 45 F
625 03:00:44 455 Stuart Hatton Peel Road Runners 50 M
626 03:00:45 159 Stephen Day 40 M
627 03:00:46 728 Arry Nathan Holme Pierrepont 40 M
628 03:00:53 446 William Brown 50 M
629 03:00:55 745 Steve Tilsley Ashbourne RC 50 M
630 03:01:01 530 Gillian Brightwell Wellingborough and District AC 55 F
631 03:01:08 58 Anne Wells Badgers 55 F
632 03:01:18 249 Marc Tremain Grantham Running Club M
633 03:01:19 39 Anna Gee Erewash Valley 35 F
634 03:01:24 35 Ashley Davenport Derwent Runners M
635 03:01:24 51 Emily Hall F
636 03:01:35 213 Gordon Geach Grantham Running Club 50 M
637 03:01:38 649 Mark Dolphin 40 M
638 03:01:38 577 Michelle Hutton 35 F
639 03:01:40 829 Anne Hurrell Spa Striders 35 F
640 03:01:47 68 Jodie Reynolds F
641 03:01:50 489 John Waller Handsworth Roadhogs 40 M
642 03:01:56 925 Claire Bryan Huncote Harriers AC F
643 03:02:10 846 Cain Green Kimberworth Striders M
644 03:02:16 1010 Jim Aram Lincoln Wellington AC M
645 03:02:38 394 Lee Renshaw M
646 03:02:40 325 Kathryn Hardy Derwent Runners 45 F
647 03:02:44 593 Helen Lane Uknetrunner 45 F
648 03:03:02 643 Wayne Wilmot Southwell Running Club 40 M
649 03:03:22 793 Rachel Franklin 35 F
650 03:03:23 1129 Ruth Robinson F
651 03:03:39 1002 Rae Black M
652 03:03:47 975 Andrew Hughes Lawley Running Club 35 F
653 03:04:02 116 Karen Bentley Rother Valley Swallows 45 F
654 03:04:03 678 Erika Jalland Charnwood AC 45 F
655 03:04:03 1158 Julie White Killamarsh Kestrels 35 F
656 03:04:19 1181 Phil Avery M
657 03:04:22 418 Lucy Goss Sinfin RC F
658 03:04:39 147 Amy Rudkin 35 F
659 03:04:44 107 Dean Ward Uknetrunner 40 M
660 03:04:56 355 Paramjit Hans Birchfield Harriers 40 M
661 03:05:00 965 Paul Webster Shelton Striders 60 M
662 03:05:01 1149 Anne Bland Desford Striders 45 F
663 03:05:02 521 Christine Purslow Shelton Striders 55 F
664 03:05:04 105 Steven Osmond Sphinx M
665 03:05:07 96 Gilly Mcloughlin 35 F
666 03:05:16 648 Jackie O'Sullivan Birstall RC 45 F
667 03:05:17 954 Victoria Crampton F
668 03:05:18 935 Eddie Mcdermott North Derbyshire RC 40 M
669 03:05:27 800 Helen King Wellingborough and District AC F
670 03:05:31 95 Penny Grainger 35 F
671 03:05:32 225 Helen Wilebore Hinckley RC 45 F
672 03:05:38 215 Sarah Morley Barrow Runners 35 F
673 03:05:54 1202 Serena Baker Badgers 35 F
674 03:05:54 1067 Richard Elliott Sileby Running Club M
675 03:05:56 722 Michael Waring Handsworth Roadhogs 40 M
676 03:06:05 134 Herbie Kaur Team Derby Runner 35 F
677 03:06:05 457 Hayley Moore F
678 03:06:07 660 Bernard Naressi 40 M
679 03:06:10 526 Fiona Mongredien 35 F
680 03:06:12 448 Sarah Crossland Smiley Paces 35 F
681 03:06:19 393 Rachel Middleton Bushfield Joggers 35 F
682 03:06:19 1097 Fiona Finnegan Sinfin RC 45 F
683 03:06:39 55 Andy Morgan 50 M
684 03:06:46 891 Amy Bradley Ripley RC F
685 03:06:51 141 Marian Pelmore MK Lakeside Runners F
686 03:06:56 217 Jo Povall 35 F
687 03:06:59 264 Michael Collins Sinfin RC 40 M
688 03:07:00 194 Andrew Hughes 40 M
689 03:07:05 778 Mike Garrity 50 M
690 03:07:08 154 Kate Christian Sneyd Striders 45 F
691 03:07:11 1115 Mark Moran Sphinx M
692 03:07:11 1111 Laura Pibworth-Dolinski Sphinx F
693 03:07:14 931 Sarah Wallbridge Almost Athletes 45 F
694 03:07:15 443 Roger Davies Holme Pierrepont 40 M
695 03:07:20 136 Owen Slater Peel Road Runners 40 M
696 03:07:22 905 Lisa Preece Southwell Running Club 45 F
697 03:07:23 730 Anne-Marie Mountford Stone Master Marathoners 35 F
698 03:07:26 474 Simon Bedder Hinckley RC M
699 03:07:28 1015 Joe Kirkwood 50 M
700 03:07:29 104 Leanne Byard Hinckley RC F
701 03:07:32 1036 Paula Rogers Eliot ladies 35 F
702 03:07:33 1206 James Parker Burntwood Triathlon Club M
703 03:07:35 804 Sarah Bumpus-Bosch 45 F
704 03:07:41 493 Samantha Calder Kenilworth Runners F
705 03:07:44 870 Rachael Pelter 35 F
706 03:07:45 936 Liz Cross North Derbyshire RC 35 F
707 03:07:51 1107 Kelly Smith Hinckley RC 35 F
708 03:07:51 1108 Tammy Clarke Hinckley RC 35 F
709 03:07:53 564 Gareth Davies Huncote Harriers AC 40 M
710 03:07:57 919 Jo Martin Beeston AC 35 F
711 03:08:04 131 Rachel Mcrobert 35 F
712 03:08:10 60 Liz Phillips Shelton Striders 45 F
713 03:08:12 29 Steve Bryant-Brown 40 M
714 03:08:12 770 Kerry Hewitt 35 F
715 03:08:14 898 Louisa Dennett Lincoln and District Runners 35 F
716 03:08:17 863 Matt Cruise M
717 03:08:18 382 Wendy Hobson Grantham Running Club 55 F
718 03:08:19 667 Andrea Ford Fountain Fun Runners 35 F
719 03:08:21 313 Amanda Daly 35 F
720 03:08:23 499 Lawrence Hewitt Aldridge Running Club 50 M
721 03:08:27 842 Edward Quinn Hermitage Harriers 60 M
722 03:08:29 178 Julie Corby 45 F
723 03:08:30 79 Julie Bowles Team Derby Runner 35 F
724 03:08:50 255 Alex Thomson M
725 03:08:56 1141 Michelle Fowler 45 F
726 03:09:08 181 Nikki Carr Grantham Running Club 45 F
727 03:09:10 345 Sara Marshall 35 F
728 03:09:13 510 Kathryn Mellor Holme Pierrepont 35 F
729 03:09:16 994 Ian Warton-Woods Ripley RC M
730 03:09:20 420 Amanda English Redhill Road Runners 45 F
731 03:09:21 616 Billie Kitchener 50 M
732 03:09:29 845 Roz Cox Spa Striders 45 F
733 03:09:31 617 Paul Grubb Badgers M
734 03:09:31 791 Amanda Wiggins Spa Striders F
735 03:09:36 561 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
736 03:09:38 166 Jenny Tattersall South Derbyshire RR 35 F
737 03:09:41 548 Graham Smith Barrow Runners 40 M
738 03:09:43 114 Crystal Brown Barrow Runners 45 F
739 03:09:43 122 Jayne Potter Badgers 45 F
740 03:09:43 5 Angela Stallings Badgers 35 F
741 03:09:45 297 David Pearson Centurion RC 50 M
742 03:09:48 302 Stacey Marston Bournville Harriers 35 F
743 03:09:51 1167 Phil Cooper M
744 03:09:52 618 Leslie Reeves Aldridge Running Club 50 M
745 03:09:57 1049 Paul Symons Whetstone Harriers 40 M
746 03:10:02 584 Julian Henley 40 M
747 03:10:17 263 Dave Buckerfield Aldridge Running Club 60 M
748 03:10:32 1098 Julie Muggleton Sinfin RC 45 F
749 03:10:35 97 Eadan Huntley Rugby and Northampton M
750 03:10:37 2 Rachel Lee Kimberley and District Strider F
751 03:10:55 426 Hayley Dove Team Derby Runner F
752 03:10:55 427 Matthew Tinsley Team Derby Runner M
753 03:10:57 542 Sam Skidmore South Derbyshire RR 35 F
754 03:11:04 523 Darren Bradley Shelton Striders 40 M
755 03:11:10 1025 Deborah Leese Clowne Road Runners 35 F
756 03:11:28 989 Ashley Baldwin Redhill Road Runners 40 M
757 03:11:34 242 Hannah Phillips Derwent Runners F
758 03:11:34 377 Emily Sams F
759 03:11:37 1034 Jenny Kerr F
760 03:11:41 197 Laura Sayer-Hall Cherwell Runners F
761 03:11:41 991 Richard Booth Centurion RC 40 M
762 03:11:52 725 Chris Foulds Formula One Circuit Crew 40 M
763 03:12:07 416 Rosslyn Hamlyn Werrington Joggers 45 F
764 03:12:11 528 Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
765 03:12:14 400 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
766 03:12:25 878 Andy Lauder Hinckley RC 50 M
767 03:12:25 570 Damien Wileman M
768 03:12:28 724 Kurtis Oliver M
769 03:12:31 851 Paul Beynon M
770 03:12:31 309 Justine Howlett Team Derby Runner 45 F
771 03:12:33 110 Anna Booth North Bristol Triathlon F
772 03:12:39 417 Duncan Gedge Long Eaton RC 50 M
773 03:12:46 44 Christopher Foxall Sphinx 40 M
774 03:12:47 751 Thomas Smylie 40 M
775 03:12:48 750 Cheryl Smylie 35 F
776 03:12:58 771 Lorraine Parsons 35 F
777 03:13:07 638 Steve Doswell Bournville Harriers 50 M
778 03:13:08 26 James Cobb MVH Tri Club M
779 03:13:09 1082 Victoria Watson Wellingborough and District AC 45 F
780 03:13:13 514 Ian Nicol 40 M
781 03:13:15 70 Chris Tucker M
782 03:13:16 220 Helen Wyatt 35 F
783 03:13:20 1064 Paul Harris Hermitage Harriers M
784 03:13:37 464 Neil Rigby Shelton Striders M
785 03:13:38 877 Helen Clough-Jones Holme Pierrepont 35 F
786 03:13:42 156 Suzanne Leusby Clowne Road Runners 35 F
787 03:13:50 723 Carolyn Hopkinson Shelton Striders 45 F
788 03:14:01 562 Lynsey Murray 35 F
789 03:14:06 843 Darryl Johnson Hermitage Harriers 40 M
790 03:14:07 1047 Matthew Rix Fleckney and Kibworth RC 40 M
791 03:14:17 24 Alison Statham 45 F
792 03:14:44 589 Helen Lawrence Bournville Harriers 45 F
793 03:15:02 888 Stuart Hunter Shepshed RC 50 M
794 03:15:03 525 Christine Donald Shelton Striders 45 F
795 03:15:10 901 Luke Styles M
796 03:15:13 902 Matt Liggins M
797 03:15:13 392 Angus Filshie 40 M
798 03:15:13 879 Vicky Mawji 35 F
799 03:15:21 923 Paul Baker M
800 03:15:26 899 Ayshea King Team Anstey Amblers and Runner 35 F
801 03:15:50 918 Judith Baser Wigston Phoenix RC 55 F
802 03:16:03 1106 Rachael Middleton Hinckley RC F
803 03:16:14 142 Lisa Freestone Hinckley RC 45 F
804 03:16:15 1016 Clare Mullin Bournville Harriers 35 F
805 03:16:30 1214 Naomi Swain North Derbyshire RC 35 F
806 03:16:42 65 Alex Hall Team Derby Runner 35 F
807 03:17:06 119 Natalie Dellar Stourbridge Running Club 35 F
808 03:17:11 389 Anna Mulligan Freeman Long Eaton RC 35 F
809 03:17:17 1155 Sally Evans 45 F
810 03:17:20 795 Emma Bennett Ilkeston Running Club 35 F
811 03:17:26 508 Trudy Hanson Grantham AC 45 F
812 03:17:29 49 Ailsa Rowles Hermitage Harriers 35 F
813 03:17:32 216 John Bennett 40 M
814 03:17:49 460 Caroline Robertson Stamford Striders 35 F
815 03:17:57 126 Valerie Spezi Roadhoggs 35 F
816 03:18:14 205 Jo Webster 35 F
817 03:18:18 16 Pete Holmes Beeston AC 50 M
818 03:18:19 17 Mandy Holmes Beeston AC 45 F
819 03:18:21 890 Rachel Lopata 45 F
820 03:18:21 889 Helen Webb 45 F
821 03:18:32 885 Antoinette Franco Ripley RC 35 F
822 03:18:34 113 Craig Lennon Erewash Valley 40 M
823 03:18:40 348 Michelle Kinsey Derwent Runners 35 F
824 03:18:51 278 Gavin English 40 M
825 03:18:52 927 Hayley Purdy Redhill Road Runners F
826 03:18:55 250 Wendy Tremain Grantham Running Club F
827 03:19:09 61 Wyn Thomas Newark Striders 40 M
828 03:19:16 1211 Mark Flanagan 40 M
829 03:19:22 756 Debbie Marsden 45 F
830 03:19:36 344 Rebecca Parry Wigston Phoenix RC 35 F
831 03:19:38 601 Matthew Brown M
832 03:19:41 424 Louise Jinks Werrington Joggers 35 F
833 03:19:46 1156 Mari-Carmen Herranz-Sanchez Kenilworth Runners F
834 03:19:47 285 Louise Cross Kenilworth Runners F
835 03:19:52 828 Tracy Moore 35 F
836 03:20:09 15 Jane Hull Beaumont Leys 45 F
837 03:20:09 6 Paul Jones West End Runners 40 M
838 03:20:12 1122 Helen Orencas Huncote Harriers AC 35 F
839 03:20:17 783 Amanda Knight Coventry Triathletes F
840 03:20:20 607 Kerry Corns Wolverhampton and Bilston 45 F
841 03:20:20 30 Karen Ridd 35 F
842 03:20:25 768 Joeljohn Hardy M
843 03:20:33 869 Joanne Fitzpatrick Redhill Road Runners 45 F
844 03:20:52 942 Stuart Williams MVH Tri Club 40 M
845 03:20:53 183 Tiffany Upton Team Derby Runner 35 F
846 03:21:42 69 Peter Teige 60 M
847 03:21:46 401 Peter Stevenson Redhill Road Runners 40 M
848 03:22:05 1152 Ian Maullin Sneyd Striders 40 M
849 03:22:10 450 Juan Manuel Vera Bacallado 40 M
850 03:22:19 28 Odette Foxall Hinckley RC 35 F
851 03:22:48 1020 Kirsty Pollard Hinckley RC 35 F
852 03:22:48 150 Richard Guest Hinckley RC M
853 03:22:49 72 Phyll Douglas Massey Ferguson RC 55 F
854 03:22:50 73 Jason Douglas Massey Ferguson RC M
855 03:23:00 146 Alison Rudkin 35 F
856 03:23:07 535 Ian Grigg Peel Road Runners 50 M
857 03:23:12 497 Maggie Dawkins Fetch everyone 45 F
858 03:23:12 370 Nick Dixon Redhill Road Runners 40 M
859 03:23:56 354 Richard Hill Badgers 50 M
860 03:24:04 1205 Sam Hill F
861 03:24:43 262 Mandi Hodges Aldridge Running Club 45 F
862 03:24:44 1051 Hayley-Dawn Ho Shelton Striders 45 F
863 03:24:44 1069 Lee Meakin Shelton Striders 40 M
864 03:24:57 439 Elizabeth Lees Hinckley RC 35 F
865 03:25:15 498 William Diver Werrington Joggers 50 M
866 03:25:54 598 Becky Towle 45 F
867 03:25:54 755 Paul Zemontas Notfast 40 M
868 03:25:59 294 Kate Sergent Stratford AC 55 F
869 03:26:13 52 Tracey Morris Huncote Harriers AC 35 F
870 03:26:15 1180 Nichola Singleton Wigston Phoenix RC 45 F
871 03:26:17 792 Jane Gorman Wigston Phoenix RC 55 F
872 03:26:17 442 Susan Odai 45 F
873 03:26:26 258 Brian Thomas Shelton Striders 40 M
874 03:26:32 1147 Rhiannon Davies 35 F
875 03:26:41 176 Clare Parkinson Thunder Runners F
876 03:26:48 1037 Melissa Shaw Long Eaton RC F
877 03:26:58 276 Kerry Gawtry Woodthorpe Huffers and Puffers 45 F
878 03:27:10 897 Victoria Hawkes 35 F
879 03:27:12 491 Justine Squitieri Holme Pierrepont 45 F
880 03:27:20 481 Sue Fairburn Peel Road Runners 35 F
881 03:27:22 636 Andy Thompson 40 M
882 03:27:23 1213 Claire Wood Badgers F
883 03:27:27 624 David Jackson Dudley Village Running Club 50 M
884 03:27:38 449 Gaz Davis-Evans M
885 03:27:48 545 Lynda Rowse Wellingborough and District AC 45 F
886 03:27:51 360 Stacey Atkins Newark Striders 35 F
887 03:27:53 604 Angela Millns Handsworth Roadhogs 35 F
888 03:27:55 336 Linda Richards Northbrook AC 45 F
889 03:27:57 740 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 60 M
890 03:28:04 721 Karen Cadle Doherty 35 F
891 03:28:04 716 Sarah Thomas 35 F
892 03:28:08 1029 Sarah Johnson F
893 03:28:23 606 Kathryn Hutchinson F
894 03:28:24 173 Sarah Helmore Poplar Running Club 35 F
895 03:28:31 312 Helen Waterfall 35 F
896 03:28:34 1210 Caroline Townsend Hermitage Harriers F
897 03:28:37 226 Matt Griffiths Team Derby Runner M
898 03:28:39 93 Emily Hover F
899 03:28:39 92 Rachel Hover 35 F
900 03:28:43 780 Sophie Cookson Kenilworth Runners F
901 03:28:59 238 Lucy Mcmillan Roadhoggs F
902 03:29:07 132 Joe Melbourne 40 M
903 03:29:29 1001 Michelle Jones Lawley Running Club 35 F
904 03:29:43 673 Dawn Brettell F
905 03:29:46 485 Susan Whitehead Holme Pierrepont 45 F
906 03:29:48 999 Adam Simpson 40 M
907 03:29:58 137 Andrew Skelding Team Derby Runner 50 M
908 03:30:00 622 Caroline Hall Werrington Joggers 45 F
909 03:30:08 683 Caroline Scrimshaw Hermitage Harriers 45 F
910 03:30:08 121 John Roe 60 M
911 03:30:16 813 Kevin Whitemore Eden Runners 60 M
912 03:30:18 682 Ian Rowlands M
913 03:30:55 129 Chris Morton South Derbyshire RR 40 M
914 03:31:00 232 Sarah Edmonds Long Eaton RC 35 F
915 03:31:03 388 Sue Matthews Mounts Bay Harriers 45 F
916 03:31:04 693 Emma Cross Stourbridge Running Club 35 F
917 03:31:04 206 Victoria Cormicle Hinckley RC 35 F
918 03:31:05 207 Adrian Cormicle Hinckley RC 40 M
919 03:31:07 3 Amy May Kimberley and District Strider F
920 03:31:15 579 Laura Froggatt Long Eaton RC 35 F
921 03:31:27 53 Stephen Morris 40 M
922 03:31:56 803 Patricia Stack SE fitness 45 F
923 03:32:09 743 Linda Shaw Blythe Bridge RC 55 F
924 03:32:20 1079 Leah Mitchell Washland Women Runners F
925 03:32:21 298 Anna Schofield 45 F
926 03:32:29 1177 Paul Butters Lawley Running Club M
927 03:32:32 926 Neil Hopwell 40 M
928 03:32:32 808 David Crilley Ilkeston Running Club 40 M
929 03:33:09 412 Carla Johnson Hermitage Harriers 45 F
930 03:33:14 406 Dave Nunn Shelton Striders 40 M
931 03:33:20 34 Karen Marfleet 45 F
932 03:33:31 63 Jacqui Campbell Hinckley RC 45 F
933 03:33:44 1024 Eva Kovacs Bedford Harriers 45 F
934 03:33:52 583 Nigel Fry 50 M
935 03:34:02 663 Colin Page Birmingham Running Athletics A 50 M
936 03:34:23 884 James Franco Ripley RC M
937 03:34:42 611 Vicky Gordon 35 F
938 03:34:49 10 Donna Cameron Team Derby Runner 35 F
939 03:35:02 958 Karen Stennett Woodthorpe Huffers and Puffers 45 F
940 03:35:11 425 Gillian Clingham Chester Triathlon Club 55 F
941 03:35:26 799 Sharon Newman Bournville Harriers 35 F
942 03:35:44 174 Joanne Stacey Northbrook AC 35 F
943 03:35:44 46 Chris Jones Spa Striders 40 M
944 03:35:45 203 Clare Weston Massey Ferguson RC 35 F
945 03:36:01 483 Charles Keane 40 M
946 03:36:06 753 Natalie Litchfield Dudley Kingswinford 35 F
947 03:36:18 413 Mark Thompson West End Runners 50 M
948 03:36:19 787 Joanne Carlton 35 F
949 03:36:23 1143 Rebecca Perry Spa Striders 35 F
950 03:36:23 327 Tanya Brittain Spa Striders 35 F
951 03:36:43 87 Sarah Lawrence Melton Running Club 35 F
952 03:36:47 1123 Neil Butters Lawley Running Club M
953 03:36:53 415 Linda Penman Badgers 45 F
954 03:36:56 839 Katie Thomas Bournville Harriers F
955 03:36:57 1146 Emma Hopkins Bournville Harriers 35 F
956 03:37:35 48 Andy Money Sparkhill Harriers 40 M
957 03:37:42 304 Kevin Stanley 40 M
958 03:37:45 631 Sam Worger M
959 03:37:51 801 Anna Towey Massey Ferguson RC 35 F
960 03:38:03 966 Carole Priestley Wigston Phoenix RC 55 F
961 03:38:15 1200 Roisin Knight West End Runners F
962 03:38:17 8 David Goodwin Massey Ferguson RC M
963 03:38:20 112 Rachael Bignall Massey Ferguson RC 35 F
964 03:38:21 111 Nathan Bignall Massey Ferguson RC 40 M
965 03:38:28 281 Suz Cutler 35 F
966 03:38:32 620 Darren Oxnard 40 M
967 03:39:18 573 Jacqueline Jackson Newark Striders 35 F
968 03:39:26 746 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
969 03:39:27 477 Helen Manton Peel Road Runners 45 F
970 03:39:52 1083 Melanie Wright 45 F
971 03:40:08 338 Timothy Primmer Stilton Striders M
972 03:40:09 261 James Booker M
973 03:40:55 896 Sue Davies Aldridge Running Club 45 F
974 03:42:23 240 Elizabeth Aspden-Mansfield Hinckley RC 35 F
975 03:42:35 1099 Laura Morle Ilkeston Running Club 35 F
976 03:43:20 71 Pete Marvin Desford Striders 40 M
977 03:43:36 876 Kirsty Dodd Wellingborough and District AC 35 F
978 03:43:38 737 Mandy Crabb Wellingborough and District AC 45 F
979 03:44:13 883 Richard Walters LoveVelo Darley Abbey M
980 03:44:25 299 Donna Atkinson Sutton in Ashfield Harriers 35 F
981 03:44:32 672 Sarah Louise Baggott Birchfield Harriers 35 F
982 03:44:36 334 Emma Sheldon West Bromwich Harriers 35 F
983 03:44:39 710 Sally Henderson Hinckley RC 35 F
984 03:44:40 1062 Linda Watts Lawley Running Club 35 F
985 03:45:10 698 Diane Crump Lawley Running Club 35 F
986 03:45:29 488 Maya Farmer 35 F
987 03:45:40 685 Helen Reid Malvern Joggers 35 F
988 03:45:40 1161 Stephen Sealy City of Birmingham Striders 40 M
989 03:45:48 603 Andy Parsons Killamarsh Kestrels 60 M
990 03:45:52 12 Lorraine Chambers West Bromwich Harriers 35 F
991 03:46:31 614 John Inkley 50 M
992 03:46:59 586 Kelly Kerrigan F
993 03:46:59 587 Dave Morrell 40 M
994 03:47:43 244 Aaron Bird Charnwood AC M
995 03:47:44 665 Marie Concannon 45 F
996 03:47:45 470 Tony Theaker M
997 03:48:00 572 Carl Webber M
998 03:48:21 337 Christopher Perkins Northbrook AC 50 M
999 03:48:36 664 Diane Wildbur 55 F
1000 03:48:41 349 Sally Winterton Team Derby Runner 45 F